Gündem Haberleri

  Tekerlek dehşeti

  Hürriyet Haber
  15.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kamyonetinin patlak lastiğini söken Ercan Bulut'un üşengeçliği faciaya neden oldu. Bulut'un taşımak yerine yokuş aşağı yuvarladığı tekerleği arkadaşı tutamadı. Yokuşta hızlanan tekerlek Nursel Fırat'a çarparak ölümüne neden oldu.

  Önceki akşam, patlamış kamyon tekerliğini yuvarlayarak taşımak isteyen 2 pazarcının akıl almaz ihmali 5 yaşındaki Nursel Fırat'ın canına maloldu. Ercan Bulut'un 10 metre uzaklıktaki evine taşımak yerine yuvarladığı ancak karşıda bekleyen Kemal Yüce'nin tutamadığı tekerlek yokuş aşağı 300 metre yuvarlandıktan sonra evinin önünde oynayan küçük Nursel'e çarparak ölümüne neden oldu.

  Pazar yerinden saat 18.30 sıralarında dönen Ercan Bulut 34 FD 283 plakalı kamyonunu Ertuğrul Gazi Mahallesi Sancaktepe Sokak'daki evinin yakınına park etti. Daha önce patlayan yedek lastiğini onarmak için 10 metre uzaktaki evine taşımaya üşenen Bulut, yuvarlayacağını söyleyerek tezg*ah arkadaşı Kemal Yüce'nin karşılamasını istedi. Bulut'un kamyon kasasından attığı tekerliği karşıda beklemekte olan Yüce yakalayamadı. Önce bir gecekondunun duvarına çarpan lastik daha sonra kontrolsüz bir şekilde yokuş aşağı yuvarlanmaya devam etti. Yaklaşık 300 metre yol alan ve bu sırada hızı artan kamyon tekerliği Horasan Sokak'taki bakkalın önünde oturan 5 yaşındaki Nursel'in üzerinden geçti. Lastiğin ezdiği Nursel çevreden yetişenler tarafından Pendik Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak doktorların tüm müdahalelerine rağmen Nursel kurtarılamadı.

  Kaza değil cinayet

  İhmalleri yüzünden küçücük bir çocuğun ölümüne neden olan 2 pazarcı kısa bir süre sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Ercan Bulut ve arkadaşı Kemal Yüce Pendik Polis Karakolu'na götürülürken, ‘‘Böyle olacağını düşünmedik’’ dedi. Talihsiz Nursel'in babası Celal Fırat, ‘‘Bu bir kaza değil resmen cinayet’’ dedi. Kızının ölümünden 2 pazarcıyı sorumlu tutan ve davacı olacağını söyleyen 38 yaşındaki Fırat, ‘‘At arabasıyla demir toplayıp iki kızımı büyütmeye çalışırken birileri Nursel'i bizden aldı’’ diyerek ağladı.

  Nursel'in annesi 33 yaşındaki Zeytin geçirdiği şok yüzünden konuşamadı. Acılı anne ve baba, Nursel'in 7 yaşındaki ablası Aysel'le sarılarak teselli aradı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı