« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekelioğlu istifa etti

Trabzonspor teknik direktörü Sadi Tekelioğlu, takımının 2-2 berabere kaldığı Denizlispor maçından sonra görevinden istifa etti. Tekelioğlu "Daha önce istifa etmem gerekiyordu ancak Trabzonspor'un çıkarlarını düşünerek istifa etmedim ve bugüne kadar geldim" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sadi Tekelioğlu, Denizlispor maçı sonrasında yaptığı açıklamada,  1967 yılında kurulan Trabzonspor'un bugüne kadarki en zor döneminde görev aldığını belirterek, ''Bu süre içinde çeşitli başarılar kazandık ama maalesef kötü sonuçlar aldık. Daha önce istifa etmem gerekiyordu. Trabzonspor'un çıkarlarını düşünerek daha önce istifa etmedim ve bugüne kadar geldim. Artık son noktayı koyuyorum ve istifa ediyorum'' dedi.

Sadi Tekelioğlu, ''10 kişi kalan bir takım karşısında son 5 dakikada yediğimiz gollerle 2-0'dan maçın 2-2'ye gelmesinin ardından yapacak tek şey vardı, o da ayrılmaktı'' dedi.

Sadi Tekelioğlu, yaptığı açıklamada, Trabzonspor'da saha sonuçları olarak en başarısız teknik direktörün kendisi olduğunu belirterek, ''Ancak Trabzonspor'da görev yapan teknik direktörler arasında en sıkıntılı bir dönemde çalıştırıcılık yapan da benim'' diye konuştu.

Yönetim kurulu içinde bazı kişilerin kendisini istemediğini de ifade eden Tekelioğlu, şöyle konuştu:

''Daha önce de görevi bırakabilirdim. Ama kulüp sıkıntılıydı, futbolculara Trabzonlu teknik adam olarak sıkıntılı bir dönemde iyi şeyler verebilirdim. Trabzonspor'un iyi bir kadrosu var, inşallah iyi işler yaparlar. Bugün iyi futbol oynadık. Yönetim kurulu bazı sıkıntıları aştı. Bizden sonrakine daha iyi bir çalışma fırsatı doğacaktır. Yönetim kurulu içinde bizi içine sindiremeyen insanlar vardı. Onları biz içimize sindiriyoruz. Onlar büyük Trabzonspor'un idareci olmasına layık insanlardır. Görevlerine devam etsinler. Teknikdirektörlerine sahip çıksınlar. Ufak sürtüşmeler kimseye fayda getirmez. İnşallah başka hocaları oylamazlar, onlara sahip çıkarlar.''

Trabzon'da yaşadığı olaylar hakkında konuşmayacağını da ifade Tekelioğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Trabzonspor'da 20 yıl görev yapmayı bekledim ancak sıkıntılı birdönem bize rast geldi. Yarın şehirden ayrılarak, Ankara'ya ailemin yanına gideceğim. İstifamı futbol şubesi sorumlusu Serdar Bali'ye verdim. Artık kararımdan geriye dönüş yok. İleride Trabzonspor'a geri dönerek, yarım kalan işimi tamamlamak isterim.''

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz