Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tekel işçileri MHP'yi ziyaret etti

  A.A
  24.12.2009 - 14:12 | Son Güncelleme: 24.12.2009 - 14:12

  MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, “Eli kanlı teröriste demokratik açılım, hakkını arayan TEKEL işçisine ise zülum açılımı uygulanmaktadır” dedi.

  Bugün saat 11.00'de MHP Genel Merkezi'ni ziyaret edecekleri açıklanan ancak Ankara Emniyeti tarafından bulundukları yerden hareket etmelerine izin verilmeyen TEKEL işçileri, iki saatlik gecikmenin ardından MHP Genel Merkezi'ne gelerek parti yöneticileriyle görüştü.

  Burada basına açıklamada bulunan MHP Genel Sekreteri Paçacı, “AKP'nin, meşruiyetini dış güçlerde aradığını, kendi halkına ise zalim ve gaddar bir yönetim benimsediğini” ifade etti.

  Tekel işçilerinin yaklaşık 10 gündür uğradıkları haksızlığı dile getirmeye çalıştıklarını ancak çeşitli engellemelerle karşılaştıklarını belirten Paçacı, şöyle konuştu:
  “Habur'da eli kanlı teröristleri devletin memurlarını göndererek davul zurnayla karşılayan hükümet, maalesef ekmeğini ve özlük hakkını arayan Tekel işçisine zehirli gazı ve basınçlı suyu reva görmüştür.
  Eli kanlı teröriste demokratik açılım, hakkını arayan TEKEL işçisine ise zulüm açılımı uygulanmaktadır. MHP olarak haksızlığa uğrayan kim olursa olsun onların yanında olmaya devam edeceğiz.”

  Paçacı, yapılacak bir genel seçimin ardından iş başına gelecek yeni hükümetin çalışanların sorunlarını ortadan kaldıracağını da ifade etti.
  Türk-İş Genel Sekreteri Macit Amaç ise TEKEL işçilerinin mağdur olmasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sebep olduğunu ileri sürdü.
  “TEKEL işçilerinin yan gelip yatmadığını, cumhuriyetin kurulduğu günden bu yana TEKEL'i Türkiye'nin en büyük üç kuruluşundan biri haline getirdiğini” anlatan Amaç, hükümetin önce TEKEL'in alkollü içki bölümünü, daha sonra sigara bölümünü sattığını ve tütün ekim izinlerini de kaldırarak tütün işçilerini işsiz bıraktığını söyledi.

  “Başbakan Erdoğan, 12 bin TEKEL işçisinin iki sene boyunca oturmasına kendisi neden oldu” diye konuşan Amaç, “İşçileri başka kurumlarda değerlendirme imkanı varken neden 4-C kapsamına sokulduğunu?” sordu.
  İşçilerin günlerdir binaların altında serdikleri kartonlar üzerinde battaniyesiz kaldıklarını anlatan Amaç, Ankara halkına ve esnafına da zarar vermemeye çalıştıklarını, taşkınlık yapmadıklarını söyledi. Amaç, TEKEL işçilerinin siyasi partileri ziyaret etmesine izin verilmemesini de eleştirdi.
  TEKEL işçileri, MHP genel merkezinde, “TEKEL sizinle gurur duyuyor” sloganını attıktan sonra ayrıldılar.
  Bazı TEKEL işçilerinin de ellerinde taşıdıkları limonlarla parti genel merkezi önünde parti yöneticileriyle fotoğraf çektirdikleri görüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı