DİYARBAKIR HABERLERİ

Teke Belediye Çalışmalarını Değerlendirdi

IHA
15.07.2015 - 16:17Son Güncelleme : 15.07.2015 - 16:18

SİLVAN BELEDİYE BAŞKANI MELİKŞAH TEKE, BELEDİYE ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

IHA

Diyarbakır’ın Silvan İlçe Belediye Eşbaşkanı Melikşah Tekke, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Belediye başkanlarının işinin hizmete ve halka bu hizmetleri ulaştırmak olduğunu belirten Teke, 2015-2016 yılları arasında 70 bin metre kare kilitli parke taşı döşemesi ve 7 bin ton sıcak asfalt yapılacağını söyledi. Teke, "Son zamanlarda temizlikle ilgili bazı sıkıntılar var. Belediye temizlik görevlilerinin DİSKİ’ye geçişleri olduğu için temizlik konusunda aksaklıklar meydana geldi. İlçe merkezimizde çöp sorunu zaman zaman yaşadık. Bu sorunun çözümü konusunda temizlik ihalesi yapıldı. 24 Temmuzdan itibaren bu sorun çözüme kavuşturulacaktır. Temizlik elamanlarımız Silvan’ın temizliği için çaba sarf edeceklerdir. Personelimiz bu konuda gerekli düzenli temizlik çalışmaları yapacaktır" dedi.
Mevcut su depolarının şehrin su ihtiyacını karşılamadığını belirten Teke, "Bu bağlamda daha önce DSİ tünel çalışmasının yapıldığı tünelde DİSKİ bünyesinde şehrin su ihtiyacını karşılayacak şekilde çalışmalar devam etmektedir. Bayramdan sonra Silvan ilçemizde susuzluk diye bir şey kalmayacaktır. Silvan’ın kanalizasyon sorunuyla ilgili gerekli çalışmalar da yapılarak, altyapı çalışmaları ile birlikte Silvan’ın şehir içme suyu şebekesini besleyen yeni su boru çalışmaları da yapılacak. DİSKİ tarafından yürütülen şehir içme suyunu karşılayacak su şebekesi çalışmaları sırasında arazi sahipleriyle ilgili bir sorun vardı. Yaptığımız görüşme ve çalışmalar sonuç verdi ve bu problem ortadan kalkmış oldu. Silvan’da dağın eteklerinde kurulun depolar sayesinde Silvan’a gerekli olan su miktarı verilecektir. Bu çalışmalarımızla birlikte yürütülecek yeni içme suyu şehir şebekesi çalışmalarımız ise gelecek sene sona erecektir" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Teke Belediye Çalışmalarını Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Teke Belediye Çalışmalarını Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
23 Eylül 2017, Cumartesi
 • İmsak
  04:24
 • Guneş
  06:00
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  15:48
 • Akşam
  18:24
 • Yatsı
  19:48
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı