Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tekbirli rap

  Hürriyet Haber
  16 Ekim 2005 - 21:44Son Güncelleme : 16 Ekim 2005 - 21:44

  Yedikule Zindanları’nda önceki gece Amerikalı müslüman hiphop grubu ‘Native Deen’ sahne aldı. Şarkılarında müslümanlık çağrısı yapan, içki ve diğer kötü alışkanlıkları kötüleyen grubun şeref konuğu Müslümanlığı seçen ünlü müzisyen Cat Stevens (Yusuf İslam) idi.

  Native Deen ile 3 şarkı seslendiren Cat Stevens, yeni albümü Night Of Remembrance’den şarkılar okudu. Yedikule’de oturan takkeli hiphopçı gençler grubun şarkılarıyla sürekli dansetti. ‘Native Deen’ her şarkısından sonra tekbir diye bağırarak takkeli-türbanlı izleyicilerini coşturdu. Grup, konserin sonunda Türkçe olarak ‘İstanbul çok güzel’ adlı parçasını seslendirdi. Konseri izleyen Mustafa Topaloğlu ‘Ramazan ayı, müzik dinleyelim dua edelim diye geldik adamlar hiphopçı çıktı ben birşey anlamadım’ dedi.

  Ayaküstü sohbet

  Yedikule’de İslami gençliği coşturan İngiliz şarkıcı Cat Stevens, dün de Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi İstanbul Cevahir’in açılışındaydı. Başbakan Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Cat Stevens’la tokalaşıp, ayaküstü sohbet ettiler.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı