Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tek yürek tek enerji

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, başarının reçetesini belirledi. Olympiakos maçı öncesi “Sizlerden sezon boyunca tek şey istiyorum” diyen Kartal futbolcularına şöyle seslendi: “Sahada tek yürek olalım. Takım gibi davranalım. Biriniz tüm enerjisini sarfederken, diğerleri onu izlemesin, desteklesin”

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE’nin çiçeği burnunda Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın şampiyonluk yolundaki sloganı belli oldu...

- Tek yürek, tek enerji...

Yanal’ın istifasının ardından teknik direktörlük koltuğuna oturduktan sonra sürekli oyuncuları ile toplantılar yapan ve Olympiakos maçını, bir lig maçı gibi ciddi oynamalarını isteyen Kartal, oyuncularına teşekkür etti. Kartal oyuncularına, “Sizden lig boyunca tek bir şey istiyorum… Tek yürek, tek enerji felsefesiyle oynayın. Arkadaşın ileride pres yaparken, sen onu geride beklemeyeceksin. Sahada tek yürek olalım. Takım gibi davranalım. Biriniz enerjisini sarf ederken diğeri onu izlemesin. Bu yüzden tek yürek, tek enerji” dedi.

EN ÇOK ONUN YÜZÜNÜ GÜLDÜ

OLYMPIAKOS maçının bitiminde ise en mutlu kişi hiç kuşkusuz İsmail Kartal’dı... Fenerbahçe Teknik Direktörü, soyunma odasına girdiğinde oyuncularına ağzından şu cümleler çıktı...
- Tek yürek, tek enerji dedim. Sizden tam da istediğim şey buydu. Ne istediysem yaptınız. Ama benim için önemli olanı gerçekleştirdiniz. Sahada tek yürek, tek enerji olarak yer aldınız. Bundan sonra da Allah sizi utandırmasın...
Kartal bu sözleri sarf ederken oyuncuları da kendisine destek verdi. Soyunma odasındaki hava ise son haftalarda olmayan bir şekilde oldukça pozitifti... Maç içinde ise Fenerbahçe’nin başında ilk sınavına çıkan İsmail Kartal neler yaptı, gelin birlikte bakalım...

HERKES HOCAYA DESTEK VERDİ

Heyecanı gözlerinden okunuyordu. Mac öncesinde herşeyle tek tek ilgilendi. Olympiakos maçının kazanılmasını çok istiyordu. Yunan ekibi ve Roma ile oynanacak maç için İtalyan takımını erken analizlere başladı. Galatasaray ile oynanacak Süper Final öncesi hem rakip hem de takım analizinin nasıl uygulanacağı yönünde çalışma yaptı. Takıma ise “Ben sizi tanıyorum ve inanıyorum” dedi.
Başta başkan olmak üzere, yöneticiler, futbolcular hocaya destek verdiler. Hafta boyunca yapılan yapılan antrenmanlarda herkes çok iştahlıydı. Kartal karşısındaki görüntüyü şöyle özetledi: Bu hava bizi şampiyon yapacak...

SABAHA KADAR ANALİZ YAPTILAR

OLYMPİAKOS karşısında tüm takımın, yedekler dahil, yüksek tempolu, mücadeleci, kompakt oyunu İsmail hocayı memnun etti. Caner’in ve Emre’nin gollerden sonra kendisine gelmesi de onu çok duygulandırdı.
Teknik heyet, maçın bitiminin ardından Samandıra’ya gelir gelmez Olympiakos sınavını tekrar izledi. Karşılaşmanın analizi teknik ekip tarafından yapıldı. Ardından da hemen Roma mücadelesinin analizine başlandı. Teknik heyet sabahın erken saatlerine kadar çalıştı. Oyuncuların çoğu da geceyi Samandıra Tesisleri’nde geçirdi, sabah idmana öyle çıktı..


ROMA İLE MAÇ İÇİN ROTA İTALYA

FENERBAHÇE bugün saat 15.00’te özel bir uçakla İtalya’nın başkenti Roma’ya gidecek. Sarı lacivertliler 7. hazırlık maçında yarın eski futbolcusu Salih Uçan’ın yeni takımı Roma ile saat 21.45’de Roma Olimpiyat Stadı’nda karşılaşacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler