Ege Haberleri

  Tek teker imama reklam teklifi yağmaya başladı

  Yaşar ANTER - Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM, (DHA)
  29.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DALAMAN’ın Kapıkargın Köyü’nün camiye motosikletle gidip gelmesi, sürekli kot pantolan giymesi ve Facebook’ta neşeli fotoğraflar koyması nedeniyle mahalle baskısına dayanamadığını ileri sürüp, istifa eden imam Tarık Balkı (24) Bodrum’a ailesinin yanına döndü.

  Genç imama inşaat ustası babası Yılmaz (45), ev kadını annesi Hacer Balkı (40) ve kardeşi Ömer Faruk (12) büyük destek verdi. Balkı’ya telefonla arayan onlarca kişi de, arkasında olduklarını bildirip, moral verdi. Baba Balkı, “18 yaşından bu yana motosikletin üzerindeyim. Bendeki bu tutku eşim ve çocuklarıma da geçti. Motosikleti ile ulaşımını sağlayan, günümüzde ayıp olmayacak giysiler giyen oğlumu bu şekilde kınayanları asıl biz ayıplıyoruz. Kararında sonuna kadar arkasındayız” dedi.
  Anne Balkı ise oğlunun hem de Ege’nin bir köşesinde yaşadıklarına inanamadığını vurgulayarak, “Motosikletli ve modern olması bir çok kentte beğeni de kazanıyordu. Ancak Dalaman’ın bir köyünde, böyle bir olayın yaşanması beni çok şaşırttı” diye konuştu.
  Sinemada işe başladı
  Tarık Balkı ise Bodrum Cinemarin Sinemaları’nda gişe ve büfe görevlisi olarak işe başladı. Balkı’ya biri traş bıçağı diğeri ise bir kozmetik şirketinden olmak üzere iki reklam teklifi de geldi. Motosikletiyle reklamda oynaması istenen Balkı, iki teklifi de geri çevirdi.
  Amacının meşhur olmak olmadığını belirten Balkı, “Görevimin gerektirdiği gibi davrandım. İstifam, modern ve çağdaş ülkemde dinin yanlış yorumlanmasına verdiğim bir tepkiydi. Eğitimini aldığım imamlığa dönme düşüncesindeyim” dedi.
  Gel imamlığı üstlen
  Söke’ye 30, Kuşadası’na 40 kilometre mesafedeki Beşparmak Dağı eteklerindeki Kisir Köyü’nden Balkı’ya imamlık teklifi geldi. Muhtar
  Baki Suna, aylardır camilerinde imam olmaması nedeniyle bu görevi kendisinin yaptığını belirterek, “Köyümüzün Balkı gibi genç bir imama ihtiyacı var. Başvuru yapması halinde köyümüze atamasının yapılması için gereken desteği sağlarız. Eğer kabul erdip gelirse de kendisine her türlü yardımla hazırız” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı