Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tek taraflı sevgi olmaz

Sarı kırmızılı yönetici, yıldız futbolcuyu almaktan asla vazgeçmediklerini söyledi. “Sevgi varsa iki taraf da fedakarlık yapacak. Hocamız da onu çok istiyor” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE ve Galatasaray taraftarı, transferi yılan hikayesine dönen Felipe Melo’nun durumunu merak ediyor. Vazgeçildi... Bu defter kapandı... Artık Melo yok... Bu haberler gün boyu kulaktan kulağa fısıldandı. Galatasaray’da ise deyim yerindeyse olağanüstü hal ilan edildi.

CİMBOM KİRALIYOR TAPUYU ALMIYOR

Öncelikle şunu belirtelim. Galatasaray Felipe Melo, ısrarından vazgeçmedi. Brezilyalı futbolcunun menajerlik şirketi olan Promoesport’un istediği 3.2 milyon Euro’luk imza parası transferi çıkmaza doğru sürüklese de Melo defteri kapanmadı.

Son duruma gelirsek. Dün, Galatasaray’dan birçok kişi ile konuştuk. Başkan Ünal Aysal ve yönetimle birlikte teknik heyetin de masaya yatırdığı Melo transferindeki rakamlar ve gelinen son nokta şu:

FELİPE MELO CEPHESİ

-  Melo’nun istediği ve talep ettiği kontrata göre sambacının Galatasaray’a 5 yıl için maliyeti tam 35 milyon Euro.
-   Sarı kırmızılılar Juventus ile bonservis için 7 milyon Euro karşılığında el sıkışmak üzere.
-   Üzerine artı olarak da Melo’nun menajerinin talep ettiği 3.2 milyon Euro’luk bir imza parası var.
-   Bitmedi. Melo’nun sezon başına 40 maç oynaması baz alınarak yapılan hesaba göre 1 yıllık maliyeti 4 milyon 950 bin Euro’yu bulacak.
-   Yani 5 yıl için bu para 24 milyon 750 bin Euro. Kısaca toplamda tam 34 milyon 950 bin Euroluk bir fatura bekliyor Galatasaray’ı.

GALATASARAY CEPHESİ

-  G.Saray Melo’yu kadrosuna katmak için 30 milyon Euro’luk bir maliyeti gözden çıkarmış durumda. Bu paranın üzerine asla çıkılmayacak.
-  Ünal Aysal’ın yöneticileri ile yaptığı görüşme sonrası belirlenen tavan maliyet fiyatı da 30 milyon Euro. İmza için bu bedel gözden çıkarıldı.
-  Sarı kırmızılı yönetimin ise Melo ve menajerlerinden iki talebi var. İlk talep önemli. İmza parası olarak 1.2 milyon Euro teklif ediyor.
-  Yani Promoesport Menajerlik şirketinden imza parası olarak 2 milyon Euro indirim yapılması istendi.
-  Aynı zamanda Melo’ya da yıllık 40 maç oynadığı baz alındığında 4 milyon 400 bin Euro teklif edildi.
-  5 yıllık kontrat ile Juventus’a ödenecek olan 7 milyon Euro’luk bonservis bedeli ile toplam maliyet 30.2 milyon Euro olacak.

KENDİSİNDEN VAZGEÇMİŞ DEĞİLİZ

-  Şimdi Galatasaray, Melo ve menajerlerine yapılan bu son teklifin kabul edilmesini bekliyor. Abdürrahim Albayrak ise Hürriyet aracılığıyla Melo şöyle sesleniyor...
-  Tek taraflı sevgi olmaz. Sevgi varsa iki taraf da fedakarlık yapacak. Biz Melo’dan da bu fedakarlığı bekliyoruz. Ondan ekstra bir indirim istemedik. Kendisinden vazgeçmiş değiliz. Başkan Ünal Aysal ve Fatih Hocamız da onu çok istiyor. Kulübün menfaatlerini de düşünmek zorundayız. Onun da bir adım atması gerekli.

BAŞKAN BENi İSTEMEDİ

Felipe Melo, Twitter’da durumunu merak eden taraftarlarla dertleşti. “Beni başkan istemedi. Galatasaray’a gelmek için her türlü fedakarlığı yaptım” dedi./images/100/0x0/55ea70c5f018fbb8f88017ac

-  GALATASARAY’ın menajerlerinin istediği yüksek komisyon nedeniyle maddi açıdan bir fedakarlık talep ettiği, Felipe Melo sanal alemde başkan Ünal Aysal’ı hedef aldı. Transferini dört gözle bekleyen sarı kırmızılı taraftarların tweetteki sorularını yanıtlayan Felipe Melo, imzasının zora girmesi üzerine gelen sorulara ilginç bir yanıt verdi.
Brezilyalı futbolcunun twitter hesabından kendisine yöneltilen sorulara şu yanıtları verdi...
-  Ben Galatasaray’a gelmek için her türlü fedakarlığı yaptım.
-  Beni başkan istemedi.
-  Maddi sorunlarla ilgili çıkan haberler palavra.
-  Ben Galatasaray’a gelmek için her şeyi yaptım.
-  Galatasaray her zaman kalbimde kalacak.
-  Taraftarlara teşekkürler. Güzelsiniz.

BAŞKANDAN JET YANIT/images/100/0x0/55ea70c5f018fbb8f88017ae

G.SARAY Başkanı Ünal Aysal, Melo’nun twitterdaki “Beni başkan istemedi” sözleri üzerine bir açıklama yaptı. Aysal, “Galatasaray Kulübü Başkanı hiç bir oyuncu transferi ile direkt muhatap olmaz. Melo da dahil ben hiç bir futbolcunun kontratına direkt bir müdahalede bulunmam. Bu algı çok yanlış” dedi. Aysal’ın konuyu yönetim kurulunda diğer arkadaşlarıyla paylaştığı da ortaya çıktı. Başkanın yöneticilere, “Melo, benim için çocukluk yapıyor demiş” diyerek espriyle karışık olayı anlattığı öğrenildi. Yöneticilerin de Aysal’ı sakinleştirmeye çalıştığı ifade edildi.

‘Felipe Melo çok kırgın’

Sambacının menajeri Amilibia, “Kapıları tamamen kapatmadık. Ancak, G.Saray’ı çok sevdiği için Melo şu an çok üzgün” diye konuştu.

G.SARAY’a dönüşü çıkmaza giren Felipe Melo’nun menajeri kapıların tamamen kapanmadığını söyledi. FIFA Menajeri Amilibia, Radyospor’a konuşurken, “Galatasaray’la yaptığımız transfer görüşmesi uzun bir süreçti ve sonuna gelmiş bulunuyoruz. Aslına bakarsanız, anlaşma sağlamıştık. Ancak son görüşmemizde şartları değiştireceklerini söylediler. Bize önerilen fiyatlar da değişti. Önce mutabık kaldığımız bir fiyat vardı. Sonrasında bu değişti. Son teklifi kabul etmemiz mümkün değil. Ama bu görüşmelerin tamamen kapandığı anlamına gelmiyor. Henüz Galatasaray’la yaptığımız görüşmede sonuca ulaşmış değiliz. Final bölümündeyiz. Bizim kapımız açık, ancak son fiyatı kabul etmiyoruz” dedi.
Şu an çok üzgün
Melo’nun çok güzgün olduğunu da kaydeden Amilibia, “Bir an önce takımıyla çalışmalara başlamak istiyordu. Melo’nun asıl hedefi Cimbom’da devam etmek. Galatasaray’ı çok seviyor” diye konuştu. Melo’ya Avrupa ve Rus takımlarından cazip teklifler olduğu da öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz