Gündem Haberleri

  Tek tabuta sığan minik umut yolcuları

  Çağla ERDİNÇ/KÜÇÜKKUYU (Çanakkale), (DHA)
  30.10.2015 - 12:19 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’in Edremit İlçesi’ne bağlı Akçay sahilinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na yola çıkan Suriyeli’lerin içinde bulunduğu fiber tekne, fırtına yüzünden Çanakkale açıklarında alabora oldu. İçinde 23 kişinin bulunduğu teknedeki 19 kişi kurtarıldı. Yaşları 1 ila 4 arasında değişen 4 çocuk ise yaşamını yitirdi. Çocukların minik bedenleri, tek tabuta konulup morga kaldırıldı.

  Edremit İlçesi Akçay Mahallesi’nden yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek için dün akşam yola çıkan 23 Suriyeli’nin içinde bulunduğu fiber tekne, fırtına yüzünden Çanakkale’nin Küçükkuyu Beldesi Mıhlı Mahallesi’ne iki mil mesafede alabora oldu.

  Tek tabuta sığan minik umut yolcuları

  Çevredeki balıkçılar kaçakları fark edince, saat 23.00’te durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye TCSG 34, TCSG 6 ve SAGER 25 botları ile bir Sahil Güvenlik helikopteri yönlendirildi. Yapılan çalışmada sudaki 19 umut yolcusu kurtarıldı. Yaşları 1 ila 4 arası değişen biri kız 4 çocuğun ise cesedine ulaşıldı.

  Aylan ve Galipin yürek yakan hikayesiAylan ve Galip'in yürek yakan hikayesi

  MİNİK BEDENLER TEK TABUTTA

  Kurtarılan kaçaklardan vücut ısısı aşırı düşen sekiz sığınmacı, karaya getirildikten sonra ambulanslarla Edremit Devlet Hastanesi ile Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ölen çocukların minik bedenleri ise tek tabuta konulup Ayvacık Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

  Tek tabuta sığan minik umut yolcuları

  DİDİM'DE DE TEKNE BATTI

  Ege Denizi'nde yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye taşıyan kaçakların bulunduğu tekne battı. Teknedeki 29 kişi kurtarılırken, kayıp olduğu bildirilen biri 4 aylık bebek 2 kişiyi arama çalışmalarına başlandı.               

  Aydın'ın Didim ilçesi sahilinden yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Samos Adası'na geçmek için Ege Denizi'ne açılan kaçakların bulunduğu tekne Mavişehir mevkisi açıklarında alabora oldu.               

  Denize açılan balıkçı teknelerinin durumu fark ederek Sahil Güvenlik Komutanlığı'na durumu bildirmesi üzerine, havadan ve denizden kurtarma operasyonu başlatıldı.               

  Ekipler ve balıkçılar 29 kişiyi denizden sağ olarak çıkardı. Teknedekilerin verdiği ilk bilgilere göre, kayıp olduğu belirlenen biri 4 aylık bebek 2 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

  Tek tabuta sığan minik umut yolcuları
  Didim'de kaçaklar böyle kurtarıldı

  SURİYELİ SIĞINMACILARI TAŞIYAN MİNİBÜS DEVRİLDİ: 3 YARALI 

  Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde, Suriyeli sığınmacıları taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.

  Tek tabuta sığan minik umut yolcuları


  Bayramiç'ten Ezine istikametine giden ve 23 Suriyeli sığınmacıyı taşıyan Muhammet B. yönetimindeki 34 SJE 66 plakalı minibüs, Türkmenli Mahallesi sapağında, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu, yoldan çıkarak devrildi.

  Tek tabuta sığan minik umut yolcuları


  Kazada, 3 sığınmacı hafif yaralandı. Yaralılar ile aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 20 sığınmacı, sağlık kontrolü için Bayramiç Devlet Hastanesine götürüldü.

  Tek tabuta sığan minik umut yolcuları

  Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Etiketler: Balıkesir , Kaçak
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı