« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tek sorunum Deivid

Brezilyalı hoca, F.Bahçe’nin şampiyonluğunda payı olan Sambacı’yı yeni sezonda da aralarında görmek istediklerini belirtti, "Deivid kalacak mı, gidecek mi? Bu soru kafamı kurcalıyor" dedi.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME
100. yılında Fenerbahçe’yi şampiyonluğa taşıyan Arthur Zico, yeni sezonda aynı başarıyı mücadele edecekleri her kulvarda tekrarlamak istediklerini söyledi. Sağlık kontrolleri sonrası Özel Acıbadem Hastanesi’nin bahçesinde basın toplantısı düzenleyen Brezilyalı teknik direktör, flaş transferler yaptıklarını ancak Deivid’in durumunun kafasını kurcaladığını belirtti.

Şampiyonlukta payı var

Teknik adam olarak Deivid’in Türkiye’deki ikinci sezonunda daha başarılı olacağına inandığını, bu nedenle kalmasını istediğini kaydeden Zico şöyle konuştu: "Her hoca elinde birden fazla forvet ister. Ancak, yabancı sayısı henüz netleşmedi. Çalışmalarda kimlerin gideceğine, kimlerin kalacağına karar vereceğim. Bu Deivid için de geçerli ve bu konu kafamı fazlasıyla kurcalıyor. Teknik adam olarak Deivid’in takımda kalmasını isterim. Kendisi geçen yıl başarımızda büyük rol oynadı. Fazlasıyla adapte olmuş biçimde, ikinci senesinde çok daha fazla yararlı olacağını düşünüyorum."

Brezilya F.Bahçeli

Ülkesi Brezilya’da elde ettiği şampiyonluk nedeniyle büyük övgülerle karşılaştığını da dile getiren Zico, "Brezilya’da Fenerbahçe taraftarının sayısının çok fazla olmaya başladığını fark ettim. Tuttukları takımların haricinde, ikinci takım olarak Fenerbahçe’yi destekleyen çok insan var. Tatilimizi yaptık, kafalarımız rahat bir biçimde yeni sezona başlıyoruz. Futbolcularımın hepsi hedeflerinin bilincinde" dedi.

Mutlu olsunlar

Zico, takımdan ayrılarak başka kulüplere transfer olan futbolcular hakkında da, "Geçen yıl kazandığımız şampiyonluktaki emeklerinden, katkılarından dolayı bu oyunculara çok teşekkür ediyorum. Umarım gittikleri yerde mutlu olurlar. Gelen futbolcular ise biliyorum ki Fenerbahçe’nin ne kadar büyük bir takım olduğunu, hedeflerinin yüksekliğinin bilincindeler" diye konuştu.

Kendimize bakıyoruz

Volkan ve Serdar’a güvendiğini de vurgulayan Zico, şöyle devam etti: "Kalede problemimiz yok. Volkan ve Serdar ile şampiyonluğa ulaştık. Diğer kalecimiz Volkan Babacan da gelecek vaadediyor. Önümüzdeki zorlu maratonda fizik durumumuzun iyi olması gerekiyor. Roberto Carlos’un hep yaşı gündeme getiriliyor. Avrupa’da şampiyon olan Milan’ın kaptanı Maldini takımın en yaşlısıydı. O yüzden Roberto Carlos’un da yaşının önemli olduğunu düşünmüyorum. Lig bu sezon zorlu geçecek. Rakiplerimiz de transferde güçlendi. Onlara saygı duyuyoruz ama biz daha çok kendi durumumuza bakıyoruz." Süleyman ARAT

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler