Tek plaka uygulamasından vazgeçildi

ANKARA (ANKA)
07.05.2010 - 10:45 | Son Güncelleme:

İçişleri Bakanlığı, tek plaka uygulamasından vazgeçti. 1 Mayıs 2010'da çıkan yönetmelik yarın düzeltilecek.

Türkiye Şöförler ve Otomobilciler Federasyonu'nu araçların tesciline ilişkin yapılan düzenlemede "Tek Plaka" olarak bilinen uygulamanın kaldırılması için bugün 2 defa İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ile görüştü.

Yapılan düzenlemenin araç ikinci el satışlarını durma noktasına getireceğinin altını çizen TŞOF yetkilileri, "Bu yöresel plaka farklılığı getirecek, ayrı plaka piyasası oluşturacak" diyerek düzeltilmesini istediler. Yapılan başvuruları haklı bulan İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yeni bir yönetmelik hazırladı. Yarın(Cuma) yayınlanacak yönetmeliğe göre, ikinci el araçların satışlarında plakalar değiştirilebilecek.

Konuyla ilgili internet sitesinden bir yazılı açıklama yapan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın ise şunları söyledi:

"Teşkilatımızı yakından ilgilendiren ve sıkıntıya sokan noterler tarafından yapılan ikinci el satışlarda plakanın değiştirilmeyeceğine ilişkin düzenleme, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Oğuz Kağan Köksal ve İçişleri Bakanım Sayın Beşir Atalay ile yapmış olduğum görüşmeler sonucunda iptal edilmiştir.

07.05.2010 Cuma gününden itibaren isteyen eskiden olduğu gibi plakasını değiştirebilecektir. Teşkilatımız için önemli ve mutlu bu haberi sizlerle paylaşıyorum.

Teştilatımız ile ilgili bu kadar önemli bu konuda sizlere yanlış bilgi vererek Federasyonumuzu ilgisizlik ile suçlayan ve bu konuyu seçim malzemesi olarak kullanan kişilerin ne kadar acz içinde olduğu birkez daha ortaya çıkmıştır. Bu kişilere 01 Haziran 2010 tarihinde yapacağımız Genel Kurulda, sizlerinde sandıkta ders vereceğine inanıyor selam ve saygılarımı sunuyorum."
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı