« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tek korkum sakatlık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, lig ve Avrupa'da önemli maçlar öncesi milli takımlara giden futbolcularının yaşayabileceği sakatlıkların kendisini tedirgin ettiğini söyledi.

<ı>Zorlu dönemeç

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları maçlar öncesi tek endişesinin yaşanabilecek sürpriz sakatlıklar olduğunu söyledi. Terim, ‘‘Zorlu dönemeçler öncesi milli takımlardaki futbolcularımın yaşayabileceği sakatlıklar beni korkutuyor. Umarım hepsi bir problem yaşamadan döner’’ dedi.

<ı>Fire olmasın

Milli takımlara en fazla futbolcu veren takım olarak gurur duyduklarını dile getiren Terim, ‘‘Milli takımlarda 9 futbolcumuz var. Bu bizi mutlu ediyor. Ancak tek endişem onların sakat olarak dönmesi. Önümüzde ligde oynayacağımız Erzurumspor ve Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacağımız Juventus maçları var. Bu maçlara eksik olmadan çıkmak istiyorum’’ diye konuştu.

<ı>Şansımız yüksek

K.İrlanda karşısında millilerimizin Avrupa Şampiyonası elemelerinde önemli bir sınav vereceğine değinen Terim, ‘‘Grupta, bizi zorlayacak tek takımın Almanya olacağını ve şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum. Futbolumuz büyük değişiklikler yaşıyor. Hem milli, hemde kulüp takımlarımızın Avrupa'da büyük işler başaracağına inanıyorum’’ dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz