« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tek kollu futbolcunun gözü milli olmakta

BOLU'da 13 yıl önce pamuk makinesine kaptırdığı kolu kesilen 22 yaşındaki Süleyman Kuşçuoğlu, tek kollu olmasına rağmen amatör ligde futbol oynuyor.

Ersin ERCAN- Koray YILMAZDEMİR - BOLU / DHA
SON GÜNCELLEME

Eskiyen protez kolunu değiştirebilmek için iş aradığını belirten Kuşçuoğlu, özürlüler milli takımında da futbol oynamak istediğini söyledi.

Bolu'da yaşayan Süleyman Kuşçuoğlu, 13 yıl önce babasının dikiş atölyesinde pamuk makinesiyle oynarken sağ kolunu makineye kaptırdı. Kolu omuzundan bir karış aşağıdan kesilen Kuşçuoğlu, buna rağmen çok sevdiği futboldan kopmadı.Kuşçuoğlu, halı sahada sık sık arkadaşlarıyla oynadığı futbolu, bu yıl amatör lige taşıdı. Amatör ligde mücadele eden Aşağısokuspor'un kadrosuna giren Kuşçuoğlu, 2 hafta sonra başlayacak lige hazırlanıyor. Takım arkadaşlarıyla birlikte her gün antrenmana çıkan ve hazırlık karşılaşmalarında oynayan Kuşçuoğlu, dün akşam Yığılcaspor ile oynanan hazırlık maçındaki futboluyla göz doldurdu.

Maç sırasında protez kolunu çıkaran, tek eliyle formasını ve şortunu giyen, kranponlarını ise arkadaşlarının yardımıyla bağlayan Kuşçuoğlu, maçta mücadelesi ve hızıyla dikkat çekti. Orta sahada oynayan Kuşçuoğlu, karşılaşmayı izleyen taraftarların tezarühatıyla da moral buldu.

ESKİYEN PROTEZİN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR

Futbol oynarken zorlanmadığını belirten Kuşçuoğlu, "Kolumun olmaması futbol oynamama engel olmuyor. Başlangıçta beni görenler şaşırıyor. Ancak mücadelemi ve oyunumu görünce beni kabulleniyorlar. Futbol benim için çok önemli. Futbol oynamadan duramam. Ne kadar engelim olsa da, ayaklarıma birşey olmadığı sürece her türlü şartta futbol oynarım" dedi. Şu anda işsiz olduğunu belirten Kuşçuoğlu, protezinin eskidiğini, yeni protez kol taktırabilmek için çalışıp para kazanmak istediğini ve iş aradığını şöyledi. Süleyman Kuşçuoğlu, ayrıca özürlüler milli takımında da futbol oynamak istediğini de belirtti.

Aşağısokuspor antrenörü Hasan Kaim ise, Süleyman'ın çevresine örnek olduğunu belirterek, "Engelini sorun yapmadan antrenmanlara geliyor. Elinden geldiği kadar mücadelesini yapıyor. İyi niyetli oynuyor. Bu mücadelesiyle takımda yerini alacak" diye konuştu.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz