Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Tek kelimeyle açıklamak gerekirse kıskançlık"

Dün akşam oynanan Spartak Moskova – Fenerbahçe maçında yedek kulübesinde oturan Brezilyalı yıldız Alex, karşılaşma sonrasında teknik direktör Aykut Kocaman hakkında “Tek kelimeyle açıklamak gerekirse kıskançlık! Neden beni yedeğe çekti anlamadım” şeklinde attığı tweeti, gelen tepkiler üzerine kaldırdı… Brezilyalı oyuncu ayrıca “Hocanın kararlarına hep saygılıyım ve hiç sorgulamadım. Her şeyden önemli olan kulüp ve hedefleridir” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Spartak Moskova karşısına sürdüğü 11’de savunmayı ön planda tuttu. Bu taktiğin gereği olarak kaptan Alex’i yedek kulübesine oturtan Kocaman, Krasic ve Stoch gibi yıldızlarına da 11’de görev vermedi.

 

Gökhan Gönül’ün takıma katılmasının ardından Orhan Şam kendini kenarda bulurken, savunmanın önünde kesici olarak Selçuk Şahin-Mehmet Topal ikilisi tercih edildi. Sol açık olarak Sow’u düşünen Kocaman, Kuyt’ı ise tek forvet olarak sahaya sürdü. Sarı-lacivertlilerin hocası, Semih’i 18 kişilik kadroya bile almazken, tercihini Bienvenu’den yana kullandı.

 

“TEK KELİMEYLE KISKANÇLIK”

 

Aykut Kocaman’ın taktik tercihinde ilk 11’de yer alamayan Alex de Souza bundan hiç memnun kalmadı. Kaptan, ısınmaya bile çıkmazken, yedek bankına geldiğinde oldukça düşünceli ve sinirli olması dikkatlerden kaçmadı. İkinci yarıda Krasic, Caner ve Bienvenu’ye şans tanıyan Aykut Kocaman’ın 90 dakika yedek beklettiği Alex maçtan sonra twitter’dan sarı-lacivertli teknik adama yüklendi.

 

Brezilyalı bir vatandaşıyla sohbet eden tecrübeli futbolcu, maçta yedek kalmasıyla ilgili bir soruya, “Bir gün sana anlatırım. Tek kelimeyle açıklamak gerekirse kıskançlık! Neden beni yedeğe çekti anlamadım. Zamanla hikayenin tamamını sana anlatırım” ifadelerini kullandı.

 

Tek kelimeyle açıklamak gerekirse kıskançlık

 

TWEETİ SİLDİ

 

Brezilyalı yıldız gelen tepkiler üzerine attığı tweeti sildi ve "Hocanın kararlarına hep saygılıyım ve hiç sorgulamadım. Her şeyden önemli olan kulüp ve hedefleridir" yazdı.

 

Tek kelimeyle açıklamak gerekirse kıskançlık

 

Tek kelimeyle açıklamak gerekirse kıskançlık

 

Alex'in bu tweeti hakkında usta isimler şu yorumları yaptı...

 

ERMAN TOROĞLU: Alex bu. Ya oynatacaksın ya da göndereceksin. Kulübede oturtamazsın.

 

ALİ ŞEN: Doğru değil böyle bir şey yazması. Büyük takımların zaman zaman her maçın kaderini belirleyen büyük futbolcuları olur. Bu oyuncular da orada uzun yıllar oynarsa o takımda futbol stili de taktiği de o futbolcuya göre uygulanır. Biz de Lefter'ler Can'lar döneminde de hatta benim başkanlık dönemimde de (Oğuz – Aykut zamanı) hep olmuştur. Sonra bir gün gelir teknik direktör o takımda iz bırakmış büyük yıldızın yavaş yavaş emekliye gitmesi gerektiğini düşünür. İşte en tehlikeli nokta da bu noktadır.  O ünlü futbolcu yedeğe kalırsa isyan eder ve işler kötü giderse tribünlerden büyük destek görür. Bu hep böyledir. Bu dünyada da böyledir. Alex Türkiye'ye gelen büyük yabancı futbolcudur. Alex'in yerine oynayan Cristian esasında kendi yerinde olmalıydı. Yani Mehmet’in yerinde. Alex takımda olmalıydı. Bu konularda Alex'le hem fikirim takımın teknik direktörü ve kulüp başkanlı ile idare etmiştir. Bunun için Alex ona uzun yıllar saygı duyulan Fenerbahçe'de tribünlerle antrenör arasında problem olmamalıdır. Bu sezon bizim için en büyük tehlike bu konu olmaya devam edecektir. Alex'e yakışan Fenerbahçe'nin menfaatlerini düşünmesidir.

 

İLKER YASİN: Aykut Kocaman'la Alex arasındaki bu tür düşünce farklılıkları geçen yıldan beri var. Bu takımın teknik direktörü Aykut Kocaman'sa bu kararı doğru olabilir. Aykut, Alex'i oynatmayarak doğruyu yaptı ama bunu İstanbul'da yapabileceğini sanmıyorum. Alex ne yaparsa yapsın fiziği düşük bir oyuncu. Alex ne Messi ne de Ronaldo’dur...

 

ALTAN TANRIKULU: Alex'in biraz daha anlayışlı olması lazım. Çok değerli bir oyuncu. Bazı maçlarda yedek kalabilir. İlk 11'de başlayacağı çok maç olacak. Önemli olan Fenerbahçe'nin başarısıysa tüm taraftarların bu yönde değerlendirmesi gerekmektedir.

 

SELÇUK YULA: Eğer böyle bir şey dediyse çok büyük bir yanlış. Alex'in ne kadar düzgün bir adam olduğunu biliyoruz. Eğer yaptıysa çok büyük yanlışlık. Alex bu dediklerini kabul ederse benim söyleyeceğim şeyler çok daha ağır olur.