« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tek kale maç

ÖNCELİKLE Bursaspor taraftarına teşekkür etmek istiyorum.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Gerçi biraz da onları özlemişim. Takımları ne durumda olursa olsun o büyük ve yürekten desteklerini stada gelerek veriyorlar. Ancak Bursaspor o şampiyon olduğu sezondan sonra takıma fazla bir şey katamamış.

Çekingen başladık

Şöyle kadroya bir bakıyorum geçen sezondan hatta bir önceki sezondan fazla bir farkı yok. Yani hedef yine belli, Avrupa kupalarına katılabilmek. Aslında o büyük organizasyon Şampiyonlar Ligi’nin tadını almışlardı ama o kadar ile yetinilmiş. Yine de Avrupa’da olmak çok başka bir şey. Rakibin adı sanı fazla duyulmamış ancak kendi sahasında oynadığı ilk maçta tabelaya önemli bir avantaj yazdırmış. Yani Bursaspor’un tur atlaması için mutlaka en az iki farklı kazanması gerekiyor. Ama nedense ilk dakikalarda bir çekingenlik var.
On dakikalık bocalamadan sonra Bursa zayıf rakibi karşısında üstünlüğü ele alarak maçı tek kaleye çevirdi...

Perde kapanmadı

Ve gol perdesi de açılıyor, kapanacak gibi de durmuyor. Hızını alan Bursa, önce İbrahim arkasından Pinto ve Batalla ile ilk yarıda turu geçti. Gol yağmuru ikinci yarıda da devam etti ve izleyenler gole doydu. Rakip mücadele etmeyip kolay teslim olunca Bursaspor istediğini zorlanmadan aldı. Ancak ilerleyen turlarda böyle bir rakip bir daha denk gelir mi bilinmez. Ama şu da bir gerçek ki Ertuğrul Sağlam takımını iyi çalıştırmış ve iyi hazırlamış...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.
Bunları da Beğenebilirsiniz