Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tek isteğim herkesin bana dua etmesi

Serbest stil güreşte, 1997 yılında 125 kilo Dünya Şampiyonu olan efsane güreşçimiz Zekeriya Güçlü, safra kesesinden yaşadığı rahatsızlık nedeniyle hastanelik oldu.

Alican YAYCILI
SON GÜNCELLEME

Şampiyon güreşçimiz Zekeriya Güçlü, geçtiğimiz hafta Pazar günü yaşadığı sorunlar nedeniyle acil olarak hastaneye kaldırıldı. Acilde ilk müdahalesi yapılan Güçlü’nün tedavisine hemen başlanıldı. Yapılan tetkikler sonrasında safra kesesinde taş olduğu ve bu taşların pankreas kanallarını tıkadığı anlaşıldı. Tıkanan kanallar nedeniyle pankreası zarar gören ve 1 haftadır yemek bile yiyemeyen Güçlü, yaşadığı zor günleri hurriyet.com.tr’ye anlattı.

 

Dünya şampiyonu Zekeriya Güçlü yaşadığı zor günleri şu şekilde dile getirdi:

 

“Safra kesesi rahatsızlığımın pankreas ile beraber olması beni çok zor duruma düşürdü. Çok fazla sancım vardı. Ancak şu anda daha iyiyim. 1 haftadır yemek bile yiyemiyorum.

 

Benim herhangi bir yardım talebim yok. Ben zamanında ülkemi de onurumla temsil ettim ve kimseden yardım istemedim.Güreş camiası çok güçlü ve çok kuvvetlidir. Benim bir tek isteğim var. O da Türk halkının biz Avrupa’da İstiklal Marşımızı okuttuğumuz zamanda olduğu gibi benden dualarını eksik etmemesidir. Ben bir an önce ailemin başına dönmek istiyorum.

 

Hastanedeyken beni ziyarete Hamza Yerlikaya, Naim Süleymanoğlu gibi dostlarım geldi.

 

Ayrıca benim minderdeyken düşmanım olan ama dışarıda her zaman dostum olan Mahmut Demir de beni ziyarete geldi. Güreş camiası çok kuvvetli bir camiadır.

 

Kimseye asla kızgın değilim. Güreş camiası her zaman benim yanımdadır. Biraz önce de söylediğim gibi tek istediğim bir an önce sağlığıma kavuşup ailemin başına dönmek.”

 

Zekeriya Güçlü önümüzdeki günlerde safra kesesi ameliyatı olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz