« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Tek hedef olimpiyatlar"

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, çok başarılı bir yıl geçirdiklerini belirterek, 2012 için en önemli hedeflerinin Türkiye'yi olimpiyatlarda temsil etmek olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hamdi Güneş, 2011 yılına ilişkin yaptığı değerlendirmede, teknik kurul üyelerinin geçen yıl İzmir'de yaptıkları ve 4 gün süren toplantının çok verimli geçtiğini kaydederek, “Bu toplantının son gününe ben de katıldım. Heyet, 2012 yılı faaliyet raporunu, kamplarla, hakem ve antrenör kurslarının takvimini belirledi. 2011'e görev yaptığımız iki yılın deneyimi ile başladık. Olimpik federasyonlar statüsüne alındık. Bu nedenle en büyük hedefimiz öncelikle 2012 ve orta vadede 2016 olimpiyatlarına katılmak. Bulgaristan, Portekiz, Slovenya ve Yunanistan'da 4 yurt dışı yarışmada yer aldık. Atina'da Ceren Orhanlı Balkan şampiyonu olarak triatlon ailesine gurur ve güven verdi” dedi.

Temmuz ayında İrlanda'nın Athlon şehrinde yapılan Avrupa Şampiyonası ve Uluslararası Triatlon Birliği (ETU) genel kurul toplantısına katıldıklarını ifade eden Güneş, 2012 Avrupa Şampiyonasını Alanya;ya almaya çalıştıklarını, ancak 17-22 Nisan'da yapılacak organizasyonun, sadece havalimanı bulunduğu için İsrail'in Eilat kentine verildiğini belirtti.

Vazgeçmediklerini ve başvurularını 2013 Avrupa Şampiyonası için tekrarladıklarını söyleyen Güneş, “ETU Yönetim Kurulu 2013 Avrupa Şampiyonası'nın Alanya'da 14-16 Haziran tarihleri arasında yapılmasını kararlaştırdı. Böylece triatlon sporunda Türkiye'de ilk kez bir Avrupa Şampiyonası yapılacak” diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası Alanya'da

2013 yılı Triatlon Avrupa şampiyonası'nın Alanya'da, Haziran ayında yapılacağını söyleyen Federasyon Başkanı Hamdi Güneş, 2012 Alanya'daki Avrupa Kupası final maçlarının, Avrupa Şampiyonası için tam bir prova olacağını dile getirdi. 2013'ün hazırlıklarına Alanya belediyesi ile birlikte başladıklarını kaydeden Güneş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Uluslararası federasyonların son zamanlarda Türkiye'ye bakış açılarının değiştiğini söylemeliyim. Ne istersek yerine geliyor. İlişkilerin iyi gidişinin en güzel örneği olarak da Avrupa Triatlon Birliği'nin bu yıl bize 3 uluslararası turnuva vermesini gösterebiliriz. 2012'de Antalya, İstanbul ve Alanya'da üç uluslararası turnuva düzenleyeceğiz.”

Güneş, Türkiye'de triatlon sporunu dünya standartlarına çıkarmayı hedeflediklerini belirterek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler