« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tek hayalim var o da...

Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Engin Baytar, tüm taraftarlar gibi kendilerinin de şampiyonluk hayaliyle yaşadıklarını belirterek, "Hocamızın da söylediği gibi tek tek maçlarımızı kazanarak bu hedefimize ulaşmak istiyoruz" dedi.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Engin Baytar, çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini söyledi. Engin, Antalya kampında teknik direktör Şenol Güneş'in oyun sistemini tamamen benimsediklerini ifade ederek, "İlk yarıyı istediğimiz konumda bitirdik. İkinci yarıda bir çok takım bize karşı daha hırslı oynayacaktır. Çünkü lideri yenmenin havası çok farklı olur. Ama bizde kendi gücümüzü sahaya yansıtacağız. Hocamızın da söylediği gibi maçlarımızı tek tek kazanıp hedefimize ulaşmak istiyoruz. Taraftarlar gibi bizde hep şampiyonluğun hayalini kuruyoruz ve onunla yaşıyoruz. İnşallah sezon sonunda bu büyük coşkuyu yaşarız" diye konuştu.

TAYFUN: "FORMAMI ÇOK ÖZLEMİŞTİM"

Trabzonspor'da uzun bir sakatlık döneminin ardından Antalya kampında başarılı bir performans gösteren ve teknik direktör Şenol Güneş'in gözüne girmeyi başaran Tayfun Cora, formasını çok özlediğini söyledi. Tayfun, takımın ligde bulunduğu konumun mutluluk verici olduğunu belirterek, "İnşallah sezon sonunda şampiyonluk kupasını kaldırırız ve bunda da benim bir katkım olur. Şu anda takımdaki tüm futbolcuların performansı üst düzeyde. Bu kadro içerisinde bende kendime yer açmak istiyorum. Bunun için çok fazla çalışmam gerekiyor" dedi.

MAN, BASKETBOL TAKIMINA OTOBÜS HEDİYE ETTİ

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Medical Park Trabzonspor Basketbol Takımı'na MAN firması ve Anadolu Ulaşım tarafından hediye edilen otobüs teslim edildi. Trabzon'da tarihi Cephanelik Restourant'ta gerçekleştirilen törene Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Medical Park Trabzonspor Başkanı Saner Ayar, MAN'ın CEO'su ve Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Bekiroğlu ile Anadolu Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Erdoğmuş, basketbol takımı teknik heyeti ve sporcuları katıldı.

ŞENER: "BASKETBOL TAKIMI ŞEHRE HEYECAN GETİRDİ"

Başkan Sadri Şener, teslim töreninde yaptığı konuşmada, Tuncay Bekiroğlu'nun çok çalışkan bir yönetici olduğunu belirterek, "Tuncay Bekiroğlu'na teşekkür ediyorum. A takımdan sonra Basketbol takımına da otobüs verdi. Ama fazla branşımız yok. O yüzden daha fazla otobüs alamıyoruz. Basketbol takımımız çok ciddi transferler yaptı ama hemen ilk yıllarında şampiyonluk beklemek doğru değil. Şu anda iyi bir konumdalar ve inşallah daha yukarılara çıkarlar. Basketbol takımı bu şehre çok büyük bir heyecan getirdi. Ayrıca futbol takımımızda çok iyi konumda. Umarım Süper Lig bittiği zaman kupalarla burada fotoğraf çektiririz" dedi.

BEKİROĞLU: "BU ŞEHİR HER ZAMAN EN İYİYİ HAK EDİYOR"

MAN'ın CEO'su ve Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Bekiroğlu ise, Trabzon şehrinin hiçbir zaman en iyi ikinciyi kabul etmediğini belirterek, "Bu şehre ve renklere gönül vermiş bir insan olarak burada olmaktan mutluyum. Bu şehir ikinci iyiyi kabul etmez. Her zaman en iyiyi isterler ve bunu hak ediyorlar. Basketbol takımımızın bu şehir için bir şans olduğunu düşünüyorum. Umarım onlarda en iyi noktaya kadar tırmanırlar" dedi. Anadolu Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Erdoğmuş da, fahri bir Trabzonlu olarak, her zaman Trabzonspor'a desteklerinin devam edeceğini belirtti.

AYAR: "SALON BİZE TAHSİS EDİLDİĞİ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ"

Medical Park Trabzonspor Basketbol Takımı Başkanı Saner Ayar ise, MAN firmasına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, "Türkiye'nin kendi alanında iki en iyi firması bir araya geldi. Bu birliktelik umarım bizi daha büyük başarılara taşır. Ayrıca 19 Mayıs Spor Salonu'nun basketbol takımımıza tahsis edilmesinden dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz. Artık oradan alacağımız sponsor destekleri daha da artabilecek" diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol imzalandı. Başkan Sadri Şener, hem Tuncay Bekiroğlu'na, hem de Halil Erdoğmuş'a kulübe verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

TRABZONSPOR BAYAN VOLEYBOL TAKIMI KURABİLİR

Öte yandan Trabzonspor'un Basketbol takımının ardından Bayan Voleybol takımı kurması da gündeme geldi. Yönetim kurulu üyesi Tuncay Bekiroğlu, Trabzon'un Bayanlar Voleybol 1. Ligi'nde temsil edilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Benim gönlümden bir tane de Bayan Voleybol takımımızın olması geçiyor. İnşallah onu da kurarız da bir otobüs de onları veririz. Bayanlarımızın kendilerini gösterebileceği bir takıma ihtiyacı var. Trabzonspor sporun her alanında kendisine yer açmalı" ifadelerini kullandı. Bekiroğlu'nun bu önerisine yönetiminde sıcak baktığı belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler