Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tek hayali beyaz bir otomobildi

  Taner YENER / İSTANBUL
  28 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 28 Ekim 2007 - 00:30

  Bindiği otobüse çarpan kamyondan dökülen toprağın altında kalarak ölen Derya Demir’i ikizi anlattı: "Tek hayali beyaz bir otomobildi. Ona da kamyon çarptı."

  DERYA Demir (28), 17 Ekim’de saat 10.00 sıralarında dayısının kızı Seher Memiş ile Şişli’ye giden Hasan Basri Beyaz’ın kullandığı İETT otobüsüne bindi. İSKİ’nin taşeronu Bakır İnşaat’ın kamyon şoförü İbrahim Özdemir (33), kanalizasyon çamuru yüklü kamyon ile Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde otobüse yandan çarptı. Demir, çarpan kamyondan otobüsün içine boşalan çamurun altında can verdi. Boynu kırılan Demir’in yaralanan ve kazanın şokunu hálá atlatamayan kuzeni Seher Memiş, "Her şey 3-5 saniye içinde oldu. Gerisini hatırlamıyorum" diyor.

  YARIM YOK OLDU

  Derya’nın evli ikizi Hülya Elmacı ise acısını "Sanki bedenimin yarısı yok oldu" diyerek ifade ediyor. İkizinin öldüğüne hálá inanamadığını söyleyen Elmacı, "Derya’nın tek hayali beyaz otomobildi. Ona da kamyon çarptı" dedi. Kazayı eşi ile kahvaltı yaparken TV’den öğrendiğini söyleyen Elmacı, kardeşinin yaşının ilkin 16 olarak verildiği için başka biri sandığını, eşine "Ne çok kaza oluyor. Acaba biz de mi böyle öleceğiz" dediğini belirtiyor. Sonra da "Şükür sadece 1 kişi ölmüş" diye kendini teselli ettiğini söyleyen Elmacı, acı haberi 15 dakika sonra aldıklarını söylüyor. Demir’in acılı ailesi hukuki yollara başvurmaya hazırlanıyor.

  27 METRE FREN İZİ

  TUTUKLANAN kamyon şoförü ifadesinde "Fren patlayınca kamyonun kontrolünü kaybettim" derken, firmanın şantiye sorumlusu "Kamyona kesinlikle fazla yük konulmamıştır. Raporla da toprağın 9 bin 620 kg olduğu tespit edildi. Kazanın kamyonun freninin patlamasından kaynaklandığı iddia ediliyor. Ancak raporda, 27 m. fren izi olduğu belirtiliyor. Bu da frenin patladığına dair iddiaları çürütmekte" diye ifade verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı