« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tek fark var

‘Atın bunları dışarı’ – Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ‘Biz Fenerbahçeli’yiz Ulan’ diye bağıran taraftara Kadıköy’de aylardır gösterdiği sabrı Sivas’ta göstermiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kupa yarı finali de sezona yakışır bir maç oldu. Uzun süre bunun bir futbol maçı olduğunu kendimize hatırlatmak için zorlandık. Birkaç pırıltılı dakika dışında sahanın hiçbir yerinde güzel bir oyun izleyemedik. Bu sezon birçok defalar olduğu gibi demek lazım elbette.

Fenerbahçe doğal olarak yaralı haliyle elindeki skor avantajını korumak için sahaya çıkmıştı. Uzun süredir neden oynamadığını

Edip Uras yazıyor

anlamadığımız Deniz Barış ve Vederson’un da katkılarıyla maçı tutmaya ve bulabilecekleri bir golle finali Sivas’tan uzaklaştırmaya çalıştılar. Sivasspor ise elde etmesi gereken iki farklı galibiyet için çok didindi ama çok da planlı programlı değillerdi. Sık sık ofsayt bayrakları ile kesilen maçın ilk yarısı bitmeden ofsayt sayısı iki hanelere ulaşmıştı bile. 

Sivasspor da iyi futbol oynamıyor, hem de uzun süredir. İki atımlık barutları vardı, onların da ikisi direkten döndü, diğerini Volkan Babacan yumrukladı, 75’ten sonra havluyu atmışlardı. Düştükleri ofsaytların beş katı pas hatası yaptılar. 

Fenerbahçe takımında geçen sezondan kalan en önemli katkı skor koruma ve maçı tutma özelliği olmalı. Özellikle maçın ilerleyen bölümlerinde gol de bulabilecekleri pozisyonlar buldular ama gol fikri takıma o kadar uzak ki, golle burun buruna oldukları anlarda bile gole çok uzaklardı. 270 dakikadır gol atamayan bir lig ve kupa şampiyon adayı izliyoruz üç maçtır. 

Sonuçta Fenerbahçe bir kez daha Türkiye Kupası’nda finale yükseldi. Yarınki maçtan sonra kesinleşecek rakibini bekliyor, bu sezonda elinde kalan son kupa ümidini kaybetmeden Sivas’tan ayrıldılar. 

Sivasspor’un konsantrasyonu ve maç havası Fenerbahçe’yi yenecek düzeyde değildi. Bunca eksiğine rağmen maçı kilitlemeyi başardı sarı lacivertliler. Maçın ikinci yarısında özellikle 70 öncesi Sivas istediği golü bulabilse, maçı başka noktalara da sürükleyebilirdi. 

Sarı lacivertliler Türkiye Kupası’nda finalde. Oyun olarak olmasa da bu gece tek fark vardı: Fenerbahçe bu kez istediğini almış oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler