Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Tek derdim, tek aşkım

Beşiktaş, Kayseri' de 3 puan bıraktı.

Haftalardır yenilmeyen kara kartal, dün akşam ki zorlu mücadele ev sahibi Kayserispor' a maçın 47. saniyesinde yediği golle 1-0 yenildi.
 
Beşiktaş erken gol yemenin moral bozukluğu ile, rakibine ilk yarıda sayısız pozisyon verdi. Golden önce ki ofsaytı hakem atladı, pozisyonu da Ekrem. Bu Ekrem' in bu takımda ne işi var. Haftalardır Ekrem' i ben yazmaktan bıktım, Carvalhal oynatmaktan bıkmadı. Tebrikler valla hi hocam. Bu inat nedir? Ernst ve Ekrem ile sahada 9 kişi oynuyoruz. Defanstan top çıkmıyor. İsmail kanadın da yapayalnız kalıyor. Ekrem eskiden süratli bir oyuncuydu. Dünkü golde rakip arkasından gelip beş boyda fark attı kendisine. James Troisi' yi tek geçerim.
 
Haftalardır sakat olan Quaresma sahne aldı. Vasatın üstüne çıkamazken arar ara attığı müthiş çalımlarla gözlerimizin pasını aldı. Simao sakatken Beşiktaş daha iyi oynuyordu. Dün akşam her iki kanat ta çalışmadı.
 
İkinci yarıda sahanın mutlak hakimi kara kartaldı. Puan kazanmak adına var gücüyle mücadele etti. Mücadelede önce geçmesine rağmen skor üretemedi. Hakem engelini de aşamayınca, sahadan yenik ayrılmak zorunda kaldı.
 
Pekarik 2. sarı karttan oyundan atılması gerekirken, saolsun Abitoğlu oyuncuyu sahada tutarak Kayseri' nin ekmeğine bal çaldı. Kamil Abitoğlu. Abitoğlu " ibadet eden anlamına geliyor" Dün akşam Kamil' ciğim acaba neye ibadet etti. Sefa' nın yaptığı 5 fualde bile bir kart göstermedi. Fernandes' e çıkardığı kartlar da sonuna kadar haklı. Hatta 2. sarı kartın rengi de kırmızı olmalıydı. Fakat herkes elini vicdanına koysun. Fernandes' in 2. sarı kartından hemen önce ki pozisyonda, Fernandes' e yapılan net fuali, Kamil Abitoğlu neden görmedi ? Golden önce ki net ofsayt neden görülmedi. Hakem hataları asla ama asla, Kayserispor' un haklı galibiyetine gölge düşürmesin, istemem.
 
Şimdi birçok spor yazarının,  yazılarını okudum. Çoğu Beşiktaş' ın yenilmesine sevinmiş durumda. Hatta bunlardan bazıları da Beşiktaş yazarları. Bravo onlara. Tek kelime hakem hatalarından bahsetmeyenler bile var. Ben Antalyaspor' un golüne gol, Gaziantepspor' a 90+6. dakika da attığımız gole de ofsayt demiştim. Geçmiş yazılarımı okursanız görürsünüz. O zaman ne Antalyaspor' un hakkını savundum ne de, Gaziantepspor' un. Benim tek derdim ve tek aşkım var. Herkes inkar etse de, ben ölsem de etmeyeceğim. Haftalardır bazı takımlar maç kazanırken verilen penaltılar ve kırmızı kartları yazmadım. Ben başkalarının değil kendi işime bakarım. Fakat ne yazık ki, o kişiler bizlerden çok konuşur hale gelmişler. Haksızken, haklı olmak, su gibi yağın üstüne çıkmışlar. Hiç aynanız yokmu be kardeşim. Geçin de şöyle uzun uzun bir kendinize bakın.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI