« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tek delilleri kaza haberleri

Sivasspor deplasmanına giderken Yozgat yakınlarında şarampole yuvarlanan, Sakaryaspor kafilesinin yer aldığı otobüste hayatını kaybeden futbolcu Fırat Öndil'in ailesi, 7 yıldır hukuk mücadelesi veriyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sakaryaspor'u taşıyan ve 7 Eylül 2002 tarihinde kaza yapan otobüste bulunan Fırat Öndil'in ailesinin avukatı Şahin Cangüleç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tespit ve yapılan ödemelerle ilgili sigorta şirketine başvurarak arşivden dosya istediklerini kaydetti.
Futbolcunun ailesinin mağdur edildiğini ve o dönemde az miktarda ödeme yapılarak olayın kapatılmaya çalışıldığını savunan Şahin, şöyle konuştu:

“Sigorta şirketine yaklaşık 2 ay önce başvuruda bulunarak arşivdeki dosyanın çıkarılmasını istedik. Çünkü, kaza yapılan araç Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'ne ait görünüyor. Araç da özel bir sigorta şirketine sigortalanmış. Kaza sonrası Fırat Öndil'in ailesi dolandırılmış. Aracı şirket kapanmış. Üstelik bu şirketin tazminat alma yetkisi bulunmamaktadır. Fırat'ın ailesi okuma yazma bilmediği için mağdur edilmiş. Koltuk, ferdi kaza, hayat sigortası tazminatı ödenmemiş. Kazayla ilgili elimizde haberlerin dışında bir belge ve bilgi yok. Kaza raporlarına bile ulaşamadık.”

Fırat Öndil'in “Sakaryaspor'un futbolcusu” olduğunu yasal olarak tespit edemediklerini anlatan Cangüleç, “Fırat Öndil ile ilgili herhangi bir belgeye ulaşamadık. Ailesi mağdur durumda. Kulüp sahip çıkmamış ve yardımcı olmamış. Belediye destek vermemiş. Her hangi bir ödeme yapılmamış. Arşivden dosyaya ulaştığımızda ek tazminat davasında bulunacağız” dedi.

“BELGELER ORTADA YOK”

Kulübün futbolcuya hayat sigortası yapması gerektiğini dile getiren Cangüleç, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Biz şu an Fırat Öndil ile ilgili kulüpte resmi bir bilgiye ulaşamıyoruz. Sakaryaspor'a başvuruda bulunduk, ancak verilmedi. Sorumsuzluk var. Gerekirse kulübü, belediyeyi, Sosyal Güvenlik Kurumunu dava edeceğiz. Fırat Öndil, sözleşmeyi bizzat kendisi yapmıştır. Başına da böyle bir kaza geleceğini bilmediği için sözleşme de kulüpte kalmıştır. Ancak belgeler ortada yok.”
Futbolcunun babası İbrahim Öndil de daha önce başka bir avukata görev verdiklerini, ancak bunda başarılı olamadıklarını söyledi. Avukat değişikliğine giderek Şahin Cangüleç'e davayla ilgili takip yetkisi verdiklerini dile getiren baba Özdil, “Şu an 9 yaşındaki torunum Bevran, annesiyle birlikte yanımızda kalıyor. Haklarımızı arayacağız” diye konuştu.

Sakaryaspor Kulübü Genel Müdürü Nazmi Durmuşoğlu ise kendilerine her hangi bir başvurunun olmadığını söyledi.

Kazada futbolcu Fırat Öndil'in yanı sıra şoför Selami Uludağ, masör Cüneyt Çukur, menajer Aykut Yiğit, malzemeci Fevzi Ergünoğlu olay günü, yaralanan yönetici Fethi Gültekin ise daha sonra hayatını kaybetmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler