« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tek çare Terim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu'nun Milli Takım reçetesi

Federasyondan bir yetkili, Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin F.Bahçe ile anlaşması sonrası ay-yıldızlıların teknik patronluğu için tek alternatifin Fatih Terim olduğunu söyledi.

patron arayışı

Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin yeni sezon için Fenerbahçe ile anlaşıp, Avrupa Şampiyonası sonrası görevinden ayrılacak olması üzerine ay-yıldızlı takımın başına getirmek için teknik adam arayışına giren Futbol Federasyonu, Fatih Terim ismi üzerinde yoğunlaştı. Futbol Federasyonu'ndan bir yetkili ‘‘Tek çare Terim’’ dedi.

İki kez görüştüler

Avrupa'nın ünlü kulüplerinin de peşinde olduğu, Galatasaray ile sözleşmesi 31 Mayıs'ta bitecek ve henüz kulübüyle masaya oturmayan Terim'le federasyon daha önce iki kez görüştü. Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy, Leeds-G.Saray ve Türkiye Kupası finali sırasında Diyarbakır'da Terim'e kendisini milli takımın başında görmek istediklerini söyledi.

BAŞARININ ADRESİ

Futbol Federasyonu, Terim'den olumlu bir yanıt alamamasına rağmen, ünlü teknik adamın peşini bırakmıyor. Federasyondan isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, ‘‘Milli Takım'ı tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne taşıyan Terim'dir. Futbolcularımızı ve yapabileceklerini en iyi bilen odur. Başarı yine ancak onunla yakalanabilir.

FİNAL BEKLENİYOR

Avrupa Şampiyonası sonrası Dünya Kupası Eleme Grubu maçları ancak Terim'le aşılabilir. Terim'den başka çare yok’’ dedi. Futbol Federasyonu'nun 17 Mayıs'ta Galatasaray'ın Arsenal ile oynayacağı UEFA Kupası finali sonrası Terim'e yeni bir teklif götürerek, Milli Takım'ın başına geçmesinin isteneceği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz