Ege Haberleri

  TEK ADAM

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  27.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EXPO 2020 İzmir Yürütme Komitesi’nden istifa eden başkan ve iki üyenin yerine kimlerin geçeceği belli oldu. Vali Kıraç Yürütme Komitesi Başkanlığı'nı da üstlenerek tek adam oldu.


  EXPO 2020 İzmir Yürütme Komitesi’nden istifa eden başkan ve iki üyenin yerine kimlerin geçeceği belli oldu. Hilton Oteli’nde yapılan ve yaklaşık bir saat süren toplantıda, aynı zamanda Yönlendirme Kurulu Başkanı olan Vali Cahit Kıraç, Mahmut Özgener’den boşalan Yürütme Komitesi Başkanlığı’nı da üstlendi. Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli’nin koltuklarına ise oy birliğiyle Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Geza Dologh Geza Dologh ile İzmir Genç İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Timuroğlu getirildi.
  Toplantı bitiminde gazetecilere açıklama yapan Vali Kıraç, istifanın ardından, iki başkan yerine tek başkanla işlerin yürütülmesi halinde daha pratik olunacağı ve daha hızlı sonuç alınacağını belirterek kendisine “EXPO 2020 İzmir Yürütme Komitesi Başkanlığı’nı da siz yürütür müsünüz” diye öneri getirildiğini söyledi. Kıraç, “Yaptığımız bir aylık çalışma süresinde de deneyimimiz bunu gösterdi. İkisinin aynı elden yürütülmesinin daha faydalı olacağını düşündük ve böyle bir karar aldık. Toplantıdan çıkan karar neticeleri bu şekildedir. Kurullar görev başındadır. Görevlerini yine sizlerle paylaşacağız” dedi.

  NEREDE KALMIŞTIK
  Geza Dologh ise, “Yönlendirme Kurulu üyelerinin teveccühüne teşekkür ediyorum. Vazifeye her zaman hazırdım. Bu yarışı 2015’in devamı olarak görüyorum. ‘Nerede kalmıştık’ diyeceğim. Bu defa ustalık dönemi olduğu için tereddütüm yok. Ya kazanacağız ya kazanacağız” diye konuştu.
  Mehmet Timuroğlu da, “Biz bir göreve talip olmayız ama görev verilince de layıkıyla yapmaya çalışırız. Ümit ediyorum, hep birlikte çok güzel işlere imza atacağız. Üzerimize düşen neyse fazlasıyla yapacağız” dedi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı