ESKİŞEHİR HABERLERİ

TEI'ye bir ödül daha

DHA
27.04.2017 - 13:21Son Güncelleme :
DHA

 

ESKİŞEHİR,(DHA)- HAVACILIK motorlarında bir dünya markası olan TEI, 2016 yılında gerçekleştirdiği 237 Milyon Dolarlık ihracat rakamı ile savunma ve havacılık alanında en çok ihracat yapan firmalar arasında 2'ncilik ödülünü aldı.

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar İhracatçıları Birliği (SSI)'nin 26 Nisan'da gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı'nda Savunma ve Havacılık alanında 2016 yılında en çok ihracat yapan firmalara ödülleri verildi. Türkiye'de uçak motoru parçası üretimi alanında ilk akla gelen şirket olan ve dünyadaki savunma ve havacılık şirketleri arasında yükselişini sürdüren TEI - TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş., elde etmiş olduğu ihracat rakamları ile Savunma ve Havacılık Sanayii dalında TUSAŞ'ın ardından 2'nci oldu. Ödülü, TEI Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan aldı.

2016 yılında 237 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren TEI, sahip olduğu altyapı ve teknik kabiliyetle, ürettiği yüksek kaliteli ürün ve hizmetler ile uluslararası alanda tanınan ve tercih edilen lider firma olmaya devam ediyor.

-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden TEI'ye bir ödül daha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 13 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEI'ye bir ödül daha haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı