« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tehlike kapıda

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye 1. Futbol Ligi'nin 21. haftası tamamlandı. Bunu geçen yılın 21 haftası ile karşılaştırdığımızda Antalyaspor adına rahatsızlık verici sonuçlar çıkıyor. Antalyaspor, geçen sezon 21'inci haftada 31 puana ulaşmış ve 7'nci sırada kendini iyice sağlama almış. Bu sezon ise 27 puan sahip ve 10'uncu sırada.

Beni Antalyaspor için endişelendiren geçen sezona göre puan cetvelindeki yerinin bir kaç basamak altında olması değil, son 13 sırayı paylaşan takımların puan cetvelinde birbirlerine yapışırcasına yakın olmaları. Geçen sezon 21'inci haftada 30 puanın üzerine çıkarak rahatlayan 7 takım varken, bu sezon 30 puan barajını sadece 5 takım aşabilmiş. Küme düşen Sakaryaspor ise, 21'inci haftada 17 puana sahip takım olarak sondan üçüncü sırada yer almış. Şimdi sondan üçüncü sıradaki takım olan Kocaelispor'un 20 puanı var ve bu takım sezon sonuna kadar maçlarını iç sahada oynayacak.

Baraj yükseliyor

Antalyaspor'un, geçen sezon sondan üçüncü sıradaki Sakarya ile arasındaki puan farkı 14 iken, şimdi sondan üçüncü Kocaeli ile arasında 7 puan fark var. Bu sezon ligin zirvesinde lider G.Saray almış başını gidiyor. Ve ligde Beşiktaş, F.Bahçe, G.Antep, Trabzon dışında rahatlamış takım yok. Görünen o ki, ligdeki gidiş böyle devam ederse kümede kalma barajı geçen sezona göre 3-4 puan daha yükselecek.

İstanbulspor karşısında kazanılan, ancak idari hata nedeniyle kaybedilen 3 puan da hesaplandığında, Antalya'nın geçen yılki performansına yakın olduğu dikkat çekiyor. Ancak geçmişte ligde şampiyon adayları, ilk 5'i zorlayanlar ve düşme hattındaki takımlar olarak lig 3 gruba ayrılmıştı. Bu sezon ise sondan üçüncü sıradaki Kocaeli, bütün maçlarını iç sahada oynayacağı için ilk 5'in dışındaki bütün takımları yakalama, hatta geçme şansına sahip.

Gerilim artacak

Kalan 13 haftada son 13 sırayı paylaşan takımlar arasındaki maçların çok büyük bir gerilim altında oynanacağı bir gerçek. Antalyaspor'un kalan haftalarda deplasmandan ne kadar puan getireceğini bilemeyiz. Ancak kırmızı beyazlı takımın 40 puan barajını aşması için iç sahada oynayacağı Samsun, Göztepe, Erzurum, Van ve Altay maçlarını kesinlikle kayıpsız geçmesi gerekiyor. Bunların dışında alacağı puanlar da, Antalyaspor'un ligde biraz daha erken rahatlamasını sağlar.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler