« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tehdidin faturası 16 ay hapis

İzmir 1.Amatör Küme maçında hakem Mert Uçar’ı tehdit ettiği iddiasıyla tutuklanan Emre Bağcı’ya ibretlik bir ceza verildi.

Bahri KARATAŞ/DHA
SON GÜNCELLEME

İZMİR’de 14 Kasım’da oynanan 1. Amatör Küme karşılaşmasında, kendisine kırmızı kart gösteren hakem Mert Uçar’ın üzerine yürüyüp hakaret ve tehdit ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Pınargücü takımının oyuncusu Emre Bağcı’na ibretlik ceza. İzmir 8. Asliye Ceza Mahkemesi, genç futbolcuyu, 16 ay 20 gün hapse çarptırdı.Hakem Mert Uçar, “Rakip oyuncuya kafa atınca, kurallar gereği kendisine kırmızı kart gösterdim. Bunun üzerine futbolcu bana ağza alınmayacak küfürler edip, ölümle tehdit etti. Üzerime gelip bana kafa atmak istedi. ‘Senin aklın varsa polislerle çıkarsın’ dedi. Soyunma odasına da giderken ’senin dükkanını bombalayacağım’ dedi. Kendisinden şikayetçiyim” şeklinde ifade verdi.

Bağcı’nın cezası ertelenmedi

Mahkeme, Bağcı’yı tehditten 5 ay, hakaret suçundan da 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. Hâkim Niyazi Erdoğan, sanığın suç işlemeye karşı meyilli kişilik özelliklerini, sosyal ve ekonomik durumunu, yargılama aşamasında pişmanlık duyduğuna dair herhangi bir tutum ve davranışının bulunmamasını göz önünde bulundurarak, daha önceden de sabıkasının olması nedeniyle cezayı ertelemedi, paraya da çevirmedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz