BİTLİS HABERLERİ

TEGV’den okullarda mesleki tanıtım etkinliği

DHA
28.03.2017 - 11:59Son Güncelleme :
DHA

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)-TÜRKİYE Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Bitlis Şubesi, çeşitli okullarda mesleki tanıtım etkinliği düzenleniyor.TEGV Bitlis Birim Sorumlusu İlyas İçyer, amaçlarının öğrencilerin ileride meslek seçimi yaparken akıllarında bir yer oluşturmak olduğunu söyledi.

Hafta sonları 7’nci ve 8’nci sınıf öğrencilerine çeşitli mesleklerde çalışanlar tarafından mesleki tanıtım yapıldı. Tatvan ilçesine bağlı Sarıkum köyünde gerçekleştirilen etkinliğe, yönetici gazeteci, imam, rehber öğretmen, diyetisyen, hemşire, radyoloji teknikeri, sosyal çalışmacı, doktor, kamu yönetimi, çağrı merkezi gibi mesleklerden katılımcılar mesleklerini anlattı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan TEGV Bitlis Birim Sorumlusu İlyas İçyer, amaçlarının öğrencilerin ileride meslek seçimi yaparken akıllarında bir yer oluşturmak olduğunu söyledi. İçyer, “TEGV olarak merkezdeki birçok okulda değişik etkinlikler düzenliyoruz. Sadece merkezde olmamak kaydıyla zaman zaman köylerdeki öğrencilerle de bir araya gelerek değişik etkinlikler düzenliyoruz. Bu hafta sonu da Sarıkum köyümüzde Mesleki Tanıtım Etkinliği düzenleyerek öğrencilerin gelecekleri ile ilgili bir yol haritası çizmelerine yardımcı olmaya çalıştık. Değişik meslek dallarından gönüllülerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizde gelen arkadaşlarımız meslekleri ile ilgili bilinmeyenleri öğrencilerimiz ile paylaştılar. Öğrencilerin sorularını yönelttikleri meslek dallarında akıllarında bir şeyler bıraktığımıza inanıyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden TEGV’den okullarda mesleki tanıtım etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEGV’den okullarda mesleki tanıtım etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı