VAN HABERLERİ

TEGV’den İyi Yaşam Eğitimi Projesi

IHA
17.11.2015 - 13:39Son Güncelleme :

TEGV İLE KİPA İŞBİRLİĞİYLE YURT GENELİNDE BAŞLATILAN 'İYİ YAŞAM EĞİTİM PROJESİ' KAPSAMINDA VAN'IN ERCİŞ İLÇESİNDE DE UYGULAMAYA GEÇİLDİĞİ BİLDİRİLDİ. (KOD.E1)

IHA

TEGV ve KİPA işbirliği ile yurt genelinde başlatılan ‘İyi Yaşam Eğitimi Projesi’ Van’ın Erciş ilçesinde de uygulamaya geçirildi.
TEGV ile KİPA işbirliğiyle ülke genelinde yapılan ve üç yıl sürecek olan ‘İyi Yaşam Eğitimi Projesi’ ile 160 bin çocuğa erişileceği bildirildi. TEGV Erciş Adım Adım Birim Sorumlusu Ayşenur Polat, etkinliğinin ilkinin Kazım Karabekir İlkokulu’nda 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik başlattıklarını ve 10 ay süre ile öğrencilere etkinlik düzenleyeceklerini söyledi. Amaçlarının kişisel gelişim, sağlıklı beslenme, fiziksel egzersiz ve spor eğitimi verilerek beslenme bozukluğuna karşı mücadele edilmesini hedeflemek olduğunu belirten Polat, “Çocukların kişisel farkındalık, sağlıklı beslenme ve fiziksel hareket yoluyla geliştirilmiş yaşam becerileri edinmelerini sağlamayı amaçlayan ‘İyi Yaşam Eğitimi Projesi’, çok sayıda eğitim ve etkinlikten oluşmaktadır. Toplum projelerinde 3 önceliğimiz bulunmaktadır. Bunlar, gençlere fırsat oluşturmak, sağlıklı yaşamı destekleyerek obeziteyle savaşmak ve gıda israfını engellemektir. TEGV ile ‘İyi Yaşam Eğitim Projesi’ işbirliğimiz kapsamında çocukların ve gençlerin yaşamlarını etkileyebiliyoruz. TEGV ile birlikte çocukların ve gençlerin sağlıklı beslenme tercihleri yapmalarına, fiziksel aktivite ve egzersiz konusunda yaşam boyu sürecek alışkanlıklar edinmelerine yardımcı da oluyoruz. TEGV olarak çocuklarımıza mutlu bir çocukluk sağlamak ve onları geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Eğitim çabalarımızın amacı ise tüm çocuklarımıza modern eğitimin gereklerine uygun çok yönlü programlar sunmak, bilinçli ve yaşam becerileri kazanmış bireyler olmalarına yardımcı olacak şekilde devlet tarafından sunulan temel eğitime katkıda bulunmaktır. Ayrıca, eğitim programlarımız uzman eğitimciler tarafından çocuklara yönelik hazırlanıyor ve onlara oynayarak, deneyerek, uygulayarak, sorgulayarak ve eğlenerek öğrenme fırsatı sunuyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden TEGV’den İyi Yaşam Eğitimi Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Kasım 2015 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEGV’den İyi Yaşam Eğitimi Projesi haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Temmuz 2019, Pazartesi
 • İmsak
  03:02
 • Güneş
  04:47
 • Öğle
  12:17
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  19:38
 • Yatsı
  21:16
Sayfa Başı