Gündem Haberleri

  Teğmen görünümlü dolandırıcı

  Özge EĞRİKAR/İSTANBUL
  22.07.2015 - 23:35 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da özel güvenlik görevlisi genç kadın, “Bana ‘Teğmenim’ deyip evlenme vaadiyle 60 bin liramı alıp kayboldu. Üstelik er çıktı” dediği adam hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Kendisini teğmen olarak tanıtan Şükrü Ç.’nin, evlenme vaadiyle 60 bin lirasını dolandırdığını öne süren güvenlik görevlisi Ayşe A. (38), suç duyurusunda bulundu.
  İddiaya göre, internet üzerinden sosyal paylaşım sitesi ‘Facebook’ta başlayan mesajlaşmaların ardından Ayşe A. ile Şükrü Ç. yüz yüze görüştü. Genç adam, kendisini teğmen olarak tanıtıp, babasının öldüğünü, ablasının kanser olduğunu, kredi borcu ödediği için maddi durumunun kötü olduğunu söyledi.
  İlerleyen günlerde Ayşe A.’ya evlenme teklif edip ardından da durumunu düzeltmek için 20 bin lira isteyen Şükrü Ç., ‘nikâh hazırlıkları’ süresince toplamda genç kadından 60 bin lira aldı.


  NİKÂH ÖNCESİ ‘SIR OLDU’


  Son olarak Ayşe A.’yı evlilik işlemlerine başlayacaklarını söyleyerek nikâh dairesine götüren Şükrü Ç., buradan genç kadını “Başkanı tanırım, işlemleri ben halledeyim sen eve git” diyerek uğurladıktan sonra ortadan kayboldu. Yaptığı araştırmada Şükrü Ç.’in teğmen değil er olduğunu öğrendiğini belirten Ayşe A., “Bendeki fotoğraflarda teğmen kıyafetleri vardı” diyerek, suç duyurusunda bulundu.  Etiketler: dolandırıcı
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı