Gündem Haberleri

  Tefeci şebekesine darbe

  DHA
  15.10.2008 - 16:08 | Son Güncelleme:

  İZMİR, Aydın ve Manisa'da yapılan operasyonda, para sıkıntısı çeken işadamlarına faizle para verip borçlandırdıktan sonra gayrimenkullerine el koydukları ve tehdit ettikleri öle 16 zanlı yakalandı.

  İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro Amirliği ekipleri, Selçuk İlçesi'nde ticaretle uğraşan bazı işadamlarının şikayetleri üzerine soruşturma başlattı. İşadamları, şikayetlerinde, maddi sıkıntı çektiklerini, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ndeki bazı kişilerden aylık yüzde 25 faizle para alırken karşılığında senet imzaladıklarını bildirdi. İşadamları, borçlarını ödemelerine rağmen gayrimenkullerine el konulup, başkalarına satıldığını, tehdit edildiklerini ve senetlerinin icraya konulduğunu belirtti.

  Şikayetler doğrultusunda harekete geçen ekipler, İzmir'in Selçuk, Torbalı, Aydın'ın Kuşadası İlçesi ve Manisa'daki adreslere eş zamanlı yaptığı baskınlarda, ‘çıkar amaçlı suç örgütünün' elebaşı ve üyesi konumundaki 16 zanlıyı yakaladı. Zanlıların, gösterdikleri yerlerde 2 tabanca, çok sayıda çek, senet, hesap cüzdanları ve tapular bulundu. Zanlıların sorgusuna devam ediliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı