Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Teessüf ederim

  Ümit ÇETİN / KARS
  21 Mayıs 2011 - 00:27Son Güncelleme : 21 Mayıs 2011 - 00:44

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Hrant Dink’in oğlu Arat Dink’in, “Başbakan, eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek için ‘Kanlım deme zanlım de’ dedi” iddiasına, Kars’tan yanıt verdi:

  “Bir gazete (Taraf) başlık atmış. O da güya Başbakan Yardımcım Cemil (Çiçek) Bey’in, Dink’in oğlu (Arat) tarafından söylenen bir şey ki ben böyle bir ifadeyi asla Başbakan Yardımcım için kullanmam. Onun ölümüyle ilgili ‘zanlı’ olarak ifade etmişim. O, ‘kanlı’ demiş, ben ‘hayır kanlı değil, zanlı’ demişim. Bu çocuk bunu söylemişse kendisine teessüf ederim.”

  Erdoğan, İnsanlık Anıtı’nın yıkılması tartışmasıyla gündeme gelen Kars’ta düzenlediği mitingte özetle şunları söyledi:

  - “Barışsa, biz Ermenistan’a bütün iyi niyetimizle uzlaşma elimizi uzattık. Şimdi sıra Ermenistan’da. Fakat bugün (dün) bir o olay daha oldu. Bir gazete başlık atmış. O da güya Başbakan Yardımcım Cemil Bey’in, Dink’in oğlu tarafından söylenen bir şey ki ben böyle bir ifadeyi asla Başbakan Yardımcım için kullanmam. Onun ölümüyle ilgili ‘zanlı’ olarak ifade etmişim. O, ‘kanlı’ demiş, ben ‘hayır kanlı değil, zanlı’ demişim. Bu çocuk bunu söylemişse kendisine teessüf ederim.

  Gazeteyi tel’in ediyorum

  - Ama bunu malzeme haline getiren o gazeteyi de huzurlarınızda kınıyorum, tel’in ediyorum. Diasporanın etkisinden kurtulup, Ermenistan’ın adım atmasını beklerken, Ermeni yanlısı bazı zihniyetler hâlâ bu ülkede, onların avukatlığını üstlenmişler, bunu sürdürüyorlar.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı