Ege Haberleri

  Tedirgin bütçe

  Hürriyet Haber
  21.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Büyükşehir Belediyesi'nin 56.7 trilyonluk yatırıma Hazine'nin kefil olacağı varsayılarak hazırladığı 242 trilyonluk 2001 bütçesi onaylandı

  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin 2001 bütçesindeki 105 trilyonluk yatırımının 56.7 trilyonluk kısmı Hazine onayladığı takdirde dış kredi sağlanarak yapılacak. Başkan Ahmet Piriştina, ‘‘Bütçe, varsayıma göre hazırlandı. Hazine kefaleti ve gayrimenkul satışlarından ben de tedirginim. Ancak, bütçeye almamız ciddiyetimizi ve inancımızı gösteriyor’’ dedi.

  PİRİŞTİNA, Metro, İtfaiye Eğitim Merkezi ve katı atık yönetimi için dış kredi öngördüklerini belirtti, ‘‘Bu hedeflere kilitlendik. 2001'de YPK kararı ve Hazine kefaleti çıkacağını öngörüyoruz. Bütçeye almazsak ciddi bir çalışma yapmış olmayız. Bu konuda koalisyon hükümetinin üç kanadından ve Ulaştırma Bakanı'ndan aldığım desteğe güveniyorum’’ dedi.

  BAŞKAN Piriştina, vergi ve İller Bankası paylarından gelen paralardan oluşan asli gelirlerle bütçede tam gerçekleşme sağlanacağını, ancak gayrimenkul ve menkul satışları nedeniyle sıkıntıya girdiklerini söyledi, ‘‘Geçen yıl bütçede yer alan 17 milyon dolarlık Grand Plaza'yı satamadık. Bu yıl yine yer verdik’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı