ANKARA HABERLERİ

Tedbir alınmazsa kaos kapıda

Murat YILMAZ
06.02.2018 - 16:11Son Güncelleme :

Etlik Şehir Hastanesi ile Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi’nin ek binasının 2018 yılı sonunda hizmete açılmasıyla bölgede artacak nüfus ve trafik yoğunluğuna dikkat çeken BBP’li Büyükşehir Meclis Üyesi İbrahim Uyar, “Bir kaç ay içerisinde çalışma başlamazsa ve tedbir alınmazsa kaos kapıda” dedi.

Murat YILMAZ

BBP’li Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi İbrahim Uyar, Etlik’te yapımı devam eden Şehir Hastanesi ile Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ek binasının hizmete açılmasıyla bölgeye ilave 150 bin nüfus ve 30-40 bin araç yükü geleceğine dikkat çekti. Ulaşımı rahatlatacak projelerin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğine işaret eden Uyar, “Tedbir alınmazsa kaos kapıda” dedi. Daha önce gündeme gelen monoray ve tünel yol projelerini de hatırlatan İbrahim Uyar şöyle konuştu:

YIL SONUNDA HİZMETE GİRECEKLER

“3 bin 566 yatak kapasiteli Etlik Şehir Hastanesi’nin inşaatı devam ediyor. Bu yıl sonunda hizmete açılması düşünülüyor. Aynı bölgedeki Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi ise bin 150 olan yatak kapasitesini bin 750’ye çıkardı. Bu ilave kısmın inşaatı da tamamlanmakta ve yıl sonunda hizmete açılması düşünülüyor. Aynı bölgede Çevre Koruma Daire Başkanlığı’nın bulunduğu arsa Büyükşehir Belediyesi’nce satılmıştı. Asgari 2 bin 500 konut ve ticari alan inşaatı da kısa sürede başlayacak. Yaklaşık 3 kilometre çapında olan bölgede 3 ayrı noktadan gelecek olan trafik ile günlük asgari 150 bin ilave kişi, 30-40 bin de araç yükü oluşacak. Akşam ve sabah pik saatlerde zaten tıkanmakta olan bölge trafiği tedbir alınmazsa durma noktasına gelecek. Trafik çözümü ile alakalı şu ana kadar fiili bir çalışma başlamadı. Bir kaç ay içerisinde çalışma başlamazsa ve tedbir alınmazsa kaos kapıda. Hastanelerin faaliyete geçmesiyle yapılacak çalışmalar çok daha zor olacak ve bölgeyi çok daha olumsuz etkileyecek.

MONORAY VE TÜNEL YOL YAPILMALI

Bir an önce yapılacak proje ve yol haritası belirlenmeli, trafik kaosu olmadan çözüm üretilmeli. Bölgede metro güzergahının bulunduğu Eşref Bitlis Caddesi üzerine daha önce Büyükşehir Belediyesi’nce düşünülen monoray sistemi acilen projelendirilmeli ve ihalesi yapılmalı. Mevcut yapılaşmadan dolayı genişleme imkanı olmayan bu caddelerden Etlik Caddesi, eski garaj önünden başlamak suretiyle Yeni Etlik Caddesi üzerinden Ovacık Yozgat Bulvarı’na 3 kilometrelik tünel yol ile bağlanmalıdır. Eşref Bitlis Caddesi, İvedik Kavşağı’na mutlaka uygun bir çözüm bulunmalı. Aksi halde hizmetler bölge halkına büyük sıkıntılarla gelecek.”

Tedbir alınmazsa kaos kapıda

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tedbir alınmazsa kaos kapıda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Şubat 2018 tarihinde saat 16 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tedbir alınmazsa kaos kapıda haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Eylül 2018, Perşembe
 • İmsak
  04:55
 • Guneş
  06:20
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  19:09
 • Yatsı
  20:29
Sayfa Başı