Ege Haberleri

  TEDAŞ’çı sitemi

  Hürriyet Haber
  08.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de yaklaşık bir aydır yaşanan elektrik kesintileri ve kesintilerle ilgili açıklamalar, vatandaşlardan sonra TEDAŞ çalışanlarını da çileden çıkardı. Kesintilerin TEAŞ tarafından yapıldığını belirten TEDAŞ çalışanları, ‘‘Bu konuda yanlış bilgilendirme sözkonusu. TEAŞ'ın yaptıkları yüzünden TEDAŞ'ın suçlanması haksızlık'' dedi.

  YAKLAŞIK 600 TEDAŞ çalışanının imzasıyla yapılan duyuruda, kesintilerin uzun yılların ihmali ve kaynak yetersizliğine bağlı olduğu belirtilerek, ‘‘TEDAŞ'ın personel sayısı, 10 yıl öncesinin yarısı kadar. Buna karşın trafo miktarı, 10 yıl öncesinin 2 katı. Arıza telefonlarının sayısı da çok yetersiz. Dolayısıyla vatandaşlar bize ulaşamıyor'' denildi.

  İZMİR'de kaçak elektrik kullanımının çok yaygın olduğuna dikkat çekilen açıklamada, elektrik dağıtım hatlarına yatırım yapılmaması nedeniyle enerji kaybının da çok fazla olduğu vurgulandı. TEDAŞ çalışanları açıklamalarında standart dışı ısıtıcı, quartz soba ve klima kullanımının da aşırı yüklenmeye neden olduğunu belirtti.

  İZMİR (DHA)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı