ANKARA HABERLERİ

ELMADAĞ HABERLERİ

TED mezunu ressamlardan, TED yararına sergi 

DHA
04.11.2017 - 14:57Son Güncelleme :
DHA


Hüseyin ÖZBALI/ ELMADAĞ (Ankara),(DHA)- ANKARA TED Koleji mezunu 10 ressam, gelirini Türkiye Eğitim Derneği'ne (TED) bağışlamak için sergi açtı.
 Sanatsal çalışmalarını Ankara'da sürdüren 10 ressam Türk Eğitim Derneği (TED) yararına sergi açtı. Sergiye katılan Gazenfer Bal, Erdoğan Dedeoğlu, Dırahşah Akınözü Ergin, Müberra Karamanoğlu, Aysun Kavuncu, Didem Öneş, Aydın Özbalkan, İpek Özen, Murat Polat ve Demet Yücel'in çalışmalarından oluşan  sulu boya,  yağlı boya, akrilik ve karışık teknikle çalışılan eserler TED Üniversitesi Fatma-Semih Akbil Kültür Merkezi Fuaye alanında 12 Kasım 2017 tarihine kadar izlenebilecek.  
 Sergiden elde edilecek gelirin tamamını TED'e bağışlanacağını belirten ressam Murat Polat şunları söyledi:
"Uygulamaya koyduğumuz projemizde TED mezunu 10 ressam arkadaşımızla TED Üniversitesi Fatma-Semih Akbil Kültür Merkezi Fuaye alanında karma sergi düzenledik. Projemizin amacı maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitim imkanı bulamayan çalışkan Türk çocuklarına eğitim imkanı sağlayan Türk Eğitim Derneği'ne katkıda bulunmaktır. Bu etkinliğin bir diğer özelliğide sergide yer alan eser sahiplerinin TED koleji mezunu olmalarıdır. İlkini gerçekleştirdiğimiz bu sergi zaman içerisinde bu okuldan mezun olan sanatçılarımızın da grubumuza katılarak çoğunluk sağlayarak geleneksel hale getirmek amacındayız. Bu projedeki amacımız; sanatın sadece kişisel bir eylem olmadığını göstermek. Sanat ve sanatçının duygusal ve toplumsal sorumlulukları olduğunu hatırlatmak. Sanat sayesinde toplumsal dayanışma ruhunu canlı tutmak, maddi güçleri iyi olmayan gençlerimizin daha iyi bir eğitim görmeneri amacıyla kurduğumuz grupla katkı sağlamak ve sergiden elde edilecek gelirin tamamı TED Koleji'ne bağışlanacaktır"

Dörder eserle karma sergiye katılan Gazenfer Bal, Erdoğan Dedeoğlu, Dırahşah Akınözü Ergin, Müberra Karamanoğlu, Aysun Kavuncu, Didem Öneş, Aydın Özbalkan, İpek Özen, Murat Polat ve Demet Yücel'in çalışmalarından oluşan  sulu boya,  yağlı boya, akrilik ve karışık teknikle çalışılan eserler 12 Kasım 2017 tarihine kadar izlenebilecek.   
(FOTOĞRAFLI)

Etiketler:
  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:38
  • Guneş
   07:19
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:46
  • Yatsı
   19:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  ANKARA NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Şirintepe Eczanesi

   Elmadağ
  Sayfa Başı