KARABÜK HABERLERİ

TED Koleji Yeni Eğitim Öğretime Başladı

IHA
29.09.2015 - 16:44Son Güncelleme :

TED KARABÜK KOLEJ MÜDÜRÜ KERİM BARÇIN, FİZİKİ VE TEKNOLOJİK AÇIDAN TÜM DONANIMA SAHİP BİR ŞEKİLDE YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE BAŞLADIKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

2015-2016 Eğitim-öğretim döneminin başlaması ile birlikte devlet okullarının yanında, özel okullarda da eğitim öğretim başladı.
Eğitimde yüksek başarı çizgisi yakalayan ve bunu yıllardır sürdüren Türk Eğitim Derneği (TED) Karabük Koleji de, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi tüm altyapı hazırlıklarını tamamlayarak yeni döneme merhaba dedi.
Yeni eğitim öğretim dönemi ile ilgili bir açıklama yapan TED Karabük Koleji Müdürü Kerim Barçın, yeni dönemde de Karabük halkından büyük destek gördüklerini belirterek bu yıl 100’ün üzerinde yeni kayıt yaptıran öğrenciler olduğunu söyledi.
Koleje yeni başlayan öğrencilerin İngilizce uyum kurslarını daha önceden başlattıklarını ve çok iyi bir dönem geçirdiklerini belirten Barçın, “Okula yeni başlayan öğretmenlerle ilgili seminerler düzenledik. Güzel bir seminer geçirdiler. Öğrencilerimiz sorunsuz olarak okula başladı. 470 civarında öğrencimiz var. Her türlü hazırlığımız tamamlandı. Fiziki ve teknoloji açısından hiçbir eksiğimiz yok. Sadece tüm TED okullarında giysiler değiştiğinden çalışmalar devam ediyor. Öğrenciler bizim için önemli ve değerli. Bizim ve Türkiye’nin geleceği. Öğrencilerimiz güvenli bir okulda ve onlara değer veriyoruz” dedi.
Genel merkezimizin değişik programlarını okullarında da uygulamaya koyduklarını da anlatan Kerim Barçın, “ Uluslararası kabul edilebilirliği olan yeni programları okulumuzda uyguluyoruz. Bu yıl öğrencilerimiz sosyal medya dersi alacaklar. Bunun yanında garaj akademisi diye bilgisayar kullanımı ile ilgili çok güzel bir ders koyduk. Bu ders ile öğrenciler kendi web sayfalarını yaparak kendi oyunlarını kendileri yazacak. Sosyal medyayı iyi kullanmayı öğrenecekler. Geleceğin sınıfı olarak 7 sınıf öğrencileri tabletle İngilizce öğrenecekler. Tüm öğrencilerimiz tableti olacak ve İngilizce eğitimi öyle yapacaklar. Başarılarımız her yıl artıyor. TEOG’da yıllarca birinciyiz. Bu yılda TOEG, LYS ve YGS kurslarımız başladı. Bizim okulumuzda dershanesiz eğitim 9 yıldır var. Okulumuz da kız ve erkek yatılı öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimiz akşam etütü ve Cumartesi kurslarımızı yapıyoruz. Öğrencilerimizi iyi bir üniversiteye ve hayata hazırlıyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden TED Koleji Yeni Eğitim Öğretime Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TED Koleji Yeni Eğitim Öğretime Başladı haberi güncellenecektir.

KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  06:58
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:19
Sayfa Başı