MALATYA HABERLERİ

TED Koleji 3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri Laboratuvarda

IHA
24 Ekim 2015 - 19:41Son Güncelleme : 24 Ekim 2015 - 19:42

ÖĞRENCİLER LABARATUVARDA

IHA

TED Malatya Kolejinde 3.ve 4.sınıflarda Fen Bilimleri dersinin bir saati branş öğretmenleri koordinesinde laboratuarda uygulama dersi olarak işleniyor.
Bu sayede öğrenciler, alanında uzman olan sınıf öğretmenlerinin teorik olarak verdiği bilgileri, “Yaparak, yaşayarak öğrenme” ilkesi doğrultusunda aktif katılım metoduyla laboratuvarda bizzat gözlemleme imkanı bularak daha kalıcı bir öğrenme sağlıyorlar.
Bu bağlamda 4.sınıflarla dolaşım sistemi konusu kapsamında fen bilimleri öğretmeni ve okul hemşiresi eşliğinde yapılan nabız ve tansiyon ölçme aktivitesinde, öğrenciler kendi el becerilerini kullanarak hem eğlendiler hem de akademik bilgilerini pekiştirdiler.
Yine okulun 3.sınıfları öğrencileri de hareket çeşitlerini ve hareketi sağlayan kuvvet çeşitlerini kazanımlarına uygun etkinliklerle laboratuvar ortamında pekiştirdiler. Öğrenciler hazırladıkları çalışmaları eğlenerek sundular. Ayrıca mıknatısın temas gerektirmeyen etkisini deneysel çalışmalarla öğrendiler.
Küçük TED’liler; deney yapan, gözlemleyen, deney sonuçlarını yorumlayan ve yeteneklerini geliştiren bireyler olarak eğitimlerini özgüven içinde sürdürüyorlar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden TED Koleji 3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri Laboratuvarda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 19 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TED Koleji 3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri Laboratuvarda haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:49
  • Guneş
   05:37
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:25
  • Yatsı
   20:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı