Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TED Ankara Kolejliler'in hedefi büyük

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) takımlarından TED Ankara Kolejliler'in yeni sezonda hedefi, hem ligde, hem de Avrupa kupalarında başarılı olabilmek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
TED Ankara Kolejliler Kulübü Başkanı Önder Bülbüloğlu, AA muhabirine, bu sezon Ankara'yı voleybol erkekler ve bayanlar ile basketbol erkekler ve bayanlar birinci liglerinde toplam 4 takımla temsil edeceklerini söyledi.
Bayan basketbol takımının bu sene hem Avrupa kupaları hem de TKBL'de mücadele vereceğini belirten Bülbüloğlu, “Yeni sezona başlarken hedeflerimiz var. Hedefimiz hem ligde hem de Avrupa kupalarında başarılı olabilmek. Hedeflerimiz doğrultusunda da gerekli transfer çalışmalarını yürütüyoruz” dedi.

Bülbüloğlu, TKBL'nin son dönemde yapılan atılımlarla çok üst düzey bir lig haline geldiğini belirterek, “Olimpiyatlarda ABD Milli Takımı'na baktığımızda takımın yarısının Türkiye liglerinde oynayan oyunculardan oluştuğunu görüyoruz. Bu da Türkiye liglerinin ne kadar ciddi bir lig olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

Yine son dönemlerde Türk bayan basketbol takımlarının Avrupa'da başarılı sonuçlar aldığını vurgulayan Bülbüloğlu, bu başarıların da kulüplerin büyük bütçeleriyle gerçekleştiğini söyledi.

“Bu sene iyi bir takım kurduk”

Bülbüloğlu, TED Ankara Kolejliler olarak büyük bütçelere çıkmalarının mümkün olmadığını belirterek, şöyle devam etti: "O kadar bütçemiz olmayacak ama biz paranın yanına el ve yürek koyarak geçen sene yaptığımız gibi başarılı bir sezon geçireceğimize inanıyoruz. Bu sene iyi bir takım kurduk. Takımımızın başına da geçen sene başarısını ispatlamış Kaan Artun hocamızı geçirdik. Kendisi genç, hırslı, iddialı, gençlere önem veren bir arkadaşımız. Ben onun da başarılı olacağına inanıyorum. Sezonu, ilk 5 içinde, yine Avrupa kupaları hakkını alarak bitiririz inşallah.”

Transfer çalışmaları kapmasında, Tuğçe Murat, Duygu Fırat, Sebahat Aysu Keskin, Tuğçe Canbaz, Janet Pohlen ve Makbule Amachree Mactabane'i kadrolarına dahil ettiklerini kaydeden Bülbüloğlu, geçen sezon takımda forma giyen Harika Eldaş ile de sözleşme yenilediklerini ifade etti.

Bülbüloğlu, altyapıdan gelecek oyuncularla birlikte kadronun şekillendiğini anlatarak, transferi büyük ölçüde tamamladıklarını da sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler