« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TED Ankara hedef büyüttü

Aroma Kadınlar Voleybol Birinci Ligi takımlarından İBA Kimya TED Ankara Kolejliler hedef büyüttü.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Takımda uzun yıllar görev yapan antrenör Yusuf Çavuşoğlu ile yollarını ayıran ve Sırp Velibor Ivanovic ile anlaşan kulüpte yeni sezon hazırlıkları devam ediyor.

TED Ankara Kolejliler Voleybol Şube Sorumlusu Nadir Akalın, geçen yıl ligi istedikleri yerde bitiremediklerini belirterek, “Aslında geçen yıl da Avrupa kupalarını hedeflemiştik ama olmadı. Geçen sezon yarım kalan işi tamamlayıp artık Avrupa kupalarına gitmek istiyoruz” dedi.

Akalın, “Bunca yıl aradan sonra antrenör değişikliğine gitme sebebiniz de bu mu?” sorusuna “Yusuf hocamız hem öğretmen hem antrenör olarak yeterince katkı sağlayamadığını söyleyerek görevinden kendisi ayrıldı. Biz de (madem değiştiriyoruz, tam olsun) dedik ve yabancı bir antrenörle anlaştık. Daha iddialı ve kolejin alt yapıda geleceğe yönelik hedeflerine katkı yapabilecek bir antrenör arayışı içindeydik. Velibor Ivanovic'in bu hedeflerimize karşılık verebileceğini umuyoruz” diye konuştu.

TED Koleji'nin voleybolda iddialı ya da değil mutlaka var olması gerektiğini ifade eden Akalın, şöyle devam etti:
“İBA Kimya bize çok destek veriyor. Ayrıca başkanımız Önder Bülbüloğlu da voleybola ayrı bir sempati duyuyor. Bu sezon takım olmaya yatkın, sahada iyi mücadele edecek, deneyimli ablalarıyla genç oyuncuları bir araya getirdik. Çok keyifli maçlar izlettirmek istiyoruz.”

IVANOVIC

Sırp antrenör Velibor Invanovic ise genç bir takımları olduğunu belirterek, “Başlangıçta tecrübesiz ama motivasyonu yüksek, çalışmak için can atan bir takımdı. Her geçen daha da iyiye gidiyoruz” dedi.

Bu yıl ligde 2 yabancı sınırlaması olduğu hatırlatılan Ivanovic, “Biz şimdilik tek yabancı aldık ama bir tane pasör çaprazı arayışı içindeyiz. Yabancı sınırlaması yerli oyuncuların fiyatlarını çok yükseltmiş. Yabancı sayısının ikiye çekilmemesini tercih ederdik ama elimizden gelenin en iyisin yaparak ligde mücadele edeceğiz” diye konuştu.

İşi gereği tüm ligleri takip etmeye çalıştığını kaydeden Ivanovic, şunları söyledi:
“Özellikle Avrupa kupası oynayan takımlarınızı biliyorum. Liginizin ilk 3 takımı sadece Türkiye'de değil dünyada çok ağırlığı bulunan iyi takımlar. Diğer takımları da videolardan ve istatistiklerden biliyorum. Bu yıl ayrıca Galatasaray'ın iyi bir takım kurduğunu duydum. İlk 4-5 takım dışındakiler çok denkler. Hayalci olup, hedef ilk 4 demek istemem. Herşey ligdeki duruma bağlı. Asıl önemli olan genç oyuncuları oynatabilmek ve iyi kadro oluşturabilmek.”

Bunları da Beğenebilirsiniz