ANKARA HABERLERİ

‘Tecrübe’ ziyareti

Hürriyet Haber
30.09.2014 - 01:27Son Güncelleme :

Fas Krallığı Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Soumia Benkhaldoun başkanlığındaki heyet, Eğitimde Fatih Projesi’ni incelemek üzere MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Hürriyet Haber

Benkhaldoun ve heyette bulunan Bakan Kabine Şefi Atmani Abdelaziz, danışman Azze El Arabe Khallabi ve basın mensupları Mohamed Bergach, Abdelfattah Zouine’ye Yeğitek Genel Müdür Vekili Dinçer Ateş tarafından Eğitimde Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) hakkında genel bilgi verildi. Heyete daha sonra Eğitimde Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) hakkında sunum yapıldı. Sunumda Eğitimde Fatih Projesi’nin gerekçesi, pedagojik yönü, nasıl şekillendiği ve gelinen son durum hakkında bilgi verildi.

İŞBİRLİĞİ YAPALIM

Benkhaldoun, Eğitimde Fatih Projesi’ni çok beğendiğini ve işbirliği yapmak istediklerini belirterek, “Bizde de üniversite düzeyinde benzer bir proje var, ders içeriklerini elektronik ortama aktarmaya çalışıyoruz. Fakat ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde böyle bir uygulamamız bulunmuyor. Dünyada yapılan uygulamalar gösterdi ki eğitim teknolojilerinin, eğitime olumlu katkısı var. Kesin olan bir şey var ki, size bir teknik ekip gönderip tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz, Eğitimde Fatih Projesiyle ilgili tüm bilgileri öğrenmek istiyoruz” dedi.
Bakan Benkhaldoun, program çerçevesinde Gölbaşı’ndaki Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi’ni de ziyaret etti. Sınıfta derse giren Benkhaldoun, Türkiye’nin eğitim konusunda çok büyük gelişmeler kaydettiğini vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ‘Tecrübe’ ziyareti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı