« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tecrübe eksikliğinin kurbanı olduk

Ankaragücü Teknik Direktörü Ziya Doğan , Trabzonspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ziya Doğan, Türkiye'yi Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde başarıyla temsil eden Trabzonspor ile başa baş bir oyun sergilediklerini belirterek, “Trabzonspor karşısında daha fazla pozisyon ürettik ama tecrübe eksikliğinin kurbanı olduk. Deplasmanda 2 gol attık, öne geçtik ama tecrübenin böyle durumlarda devreye girmesi lazım. Oyuncularım bunu başaramadı ama hepsini mücadele ve takım ruhunu en iyi şekilde yansıttıkları için tebrik ediyorum” dedi.

Maçın hakemine önemli bir parantez açmak istediğini söyleyen Doğan, “Bu kadar zor şartlarda mücadele eden takımın emeğine saygı duymak, takdir etmek lazım. Şampiyonlar Ligi'nde bizi en iyi şekilde temsil eden herkesin favori gördüğü takıma karşı yaptığımız mücadele ve sarf ettiğiniz emeğin karşılığı bu olmamalıydı. Hakem, faullerde takdir haklarını hep rakipten yana kullandı. Ankaragücü 102 yıllık tarihi olan bir takım. Zorluklar olur ama bunu aşacak bir takımdır. Onurlu mücadelemiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Oyuncuların açıklaması

Trabzonspor'un savunma oyuncusu Celustka ise, geriye düştükleri anda maça daha fazla motivasyon sağladıklarını belirterek, “Ben de ikinci golü attım. 3 puan almak önemliydi ve bunu da aldığımız için mutluyuz” dedi.

Adrian ise, maçta iki kere yenik duruma düştüklerini vurgulayarak, “İkinci golü bulduktan sonra maçı kazanacağımızdan emindik, öyle bir görüntü çizdik. Maçı da kazanarak önemli bir galibiyet aldık” diye konuştu.

Ankaragücülü Theo Weeks ise seyir zevki yüksek bir maç oynadıklarını belirterek, “Trabzonspor, Türkiye'yi şampiyonlar liginde iyi temsil eden bir takım. Bugün yenebilirdik ama ufak tefek hatalardan dolayı kaybettik. Bunları düzeltmek için çalışacağız. İlerleyen haftalarda taraftarlarımıza galibiyet armağan etmek istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Atilla ise iyi oynadıkları maçta Trabzonspor'a kaybettiklerini kaydederek, “Trabzonspor'u tebrik ediyorum. Benim de ilk maçımdı. Pozisyonum vardı ama değerlendiremedim” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz