ANKARA HABERLERİ

TechAnkara Proje Pazarı girişimcilerle yatırımcıları buluşturdu

AA / Bahattin Gönültaş
25.12.2014 - 12:25Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

AA / Bahattin Gönültaş

ANKARA (AA) - Girişimcilerin yatırımcılarla buluştuğu 4. TechAnkara Proje Pazarı, ATO Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Ankara Kalkınma Ajansından yapılan açıklamaya göre, Ajansın Ankara’daki beş teknoloji geliştirme bölgesi, dört organize sanayi bölgesi, TTGV, TÜBİTAK, Borsa İstanbul, ATO ve ASO ile ortaklaşa gerçekleştirdiği 4. TechAnkara Proje Pazarında 144 yenilikçi proje sahibi girişimci, yatırımcılar ve işadamlarıyla buluştu.

Açıklamada, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’ın etkinlikte yaptığı konuşmada, yeni projelerin hayata geçirilmesi ile bu projelerin çıktılarının daha yüksek katma değere dönüşmesinin, Ankara’yı bilim, teknoloji ve inovasyon ekosisteminde rekabetçi bir çekim noktası haline getirmeye başladığını ifade ettiği aktarıldı.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık'ın da "Son zamanlarda katıldığınız inovasyon toplantılarında 'Türkiye’nin cari açık sorunu yok inovasyon sorunu var' tespitini sık sık duymuşsunuzdur. Bu, bilgiye dayalı, rekabet koşullarının egemen olduğu ekonomi dünyasında çok değerli bir tespittir. Fakat birazdan açılışını yapacağımız proje pazarını görünce asıl sorunun inovasyon sorunu değil inovasyonun ticarileştirilmesi sorunu olduğu kolayca anlaşılacaktır’’ ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Söz konusu proje pazarının, Ankara’daki insan kaynağı kapasitesinin, üniversitelerin, teknoloji geliştirme bölgelerinin, OSB’lerin, TTGV, TÜBİTAK gibi kurumların gücünü tek marka etrafında birleştirerek, başkentin yüksek katma değerli ihracatını artırmaya yönelik önemli bir adım olduğu belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TechAnkara Proje Pazarı girişimcilerle yatırımcıları buluşturdu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı