Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tecavüze uğrayan 80 yaşındaki kadın öldü

  İsmail TEMİZ/SAMSUN, (DHA)
  23 Ağustos 2006 - 16:36Son Güncelleme : 23 Ağustos 2006 - 16:37

  Amasya’nın Merzifon İlçesi’nde 14 gün önce evinde üç kişinin tecavüzüne uğrayan 80 yaşındaki Ş.C. kaldırıldığı Samsun Devlet Hastanesi’nde solunum yetmezliğinden öldü.

  Merzifon’un Hacıbalı Mahallesinde yalnız başına yaşayan Ş.C, 14 gün önce kapısını kırarak evine giren 3 kişi tarafından kaçırılarak boş bir araziye getirildi.

  Burada tecavüz edilen yaşlı kadın, sabah çocuklar tarafından bitkin halde bulundu ve Merzifon Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ş.C., ifadesinde kendisine 3 kişinin tecavüz ettiğini, ancak isimlerini bilmediğini söyledi. Polis Ş.C.'nin verdiği eşkal doğrultusunda 17 yaşındaki M.K’yi gözaltına aldı.

  M.K ifadesinde, kadına tecavüz ettiklerini itiraf etti. “Olay günü çok alkollüydük. Pişmanım” dedi ve çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

  Bu arada Ş.C.'ye tecavüz edenlerden 25 yaşındaki A.K ile 22 yaşındaki E.C ise tüm aramalara rağmen bulunamadı.

  Sabaha kadar tecavüz edilen yaşlı kadın ise durumunun ağırlaşması üzerine 10 gün önce Samsun Devlet Hastanesi’ne sevkedildi. Rahimde kanama meydana geldiği için ameliyat edilen Ş.C. yoğun bakım servisinde gözetim altında tutuldu. Ancak Ş.C. dün gece saat 21.00’de solunum yetmezliği sonucu hayatını kaybetti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı