Gündem Haberleri

  Eskişehir'de intihar eden öğrencide tecavüz bulgusu bulunamadı

  DHA
  15.04.2016 - 06:51 | Son Güncelleme:

  Eskişehir’in Sivrihisar İlçesi’nde meslek lise öğrencisi 17 yaşındaki D.C., 4 gün önce kendisini asarak yaşamına son verdi. Polise başvurup kendisine tecavüz edildiğini öne süren bir okul arkadaşının, D.C.’nin de bu kişilerin tecavüzüne uğradığını iddia etmesi üzerine gözaltına alınan 3 şüpheliden biri tutuklandı. Ancak adli tıptaki incelemede tecavüz bulgularına rastlanmadı.

  Sivrihisar İlçesi’ndeki meslek lisesinde okuyan D.C adlı erkek öğrenci, 4 gün önce kendisini asarak intihara kalkıştı. İpten indirilen D.C., çağırılan ambulansla, Eskişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak D.C., doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. D.C.’nin cenazesi, yakınları tarafından Ankara’nın Polatlı İlçesi’ne götürülerek toprağa verildi.

  TECAVÜZ BULGUSUNA RASTLANMADI

  D.C.’nin intiharının ardından ismi açıklanmayan bir okul arkadaşı, polise gidip kendisine 3 kişinin tecavüz ettiğini belirterek, "Bu kişiler D.C.’ye de tecavüz etmiş olabilirler. D.C.’de bu yüzden intihar etmiş olabilir" iddiasında bulundu. Harekete geçen polis ekipleri, işsiz olan 25 yaşlarındaki Y.S. ile birlikte 3 kişi gözaltına alındı. 

  Fıvfj Emniyet Müdürlüğü yetkilileri intihar eden D.D.’nin yapılan otopsisinde tecavüz bulgularına rastlanılmadığını belirtti. Yetkililer tecavüze uğradığı öne sürülen İ.C.D. adlı öğrencinin de yapılan doktor muayenesinde tecavüz bulgularına rastlanılmadığının belirlendiğini açıkladı.

  Emniyet yetkilileri gözaltına alınan Y.S., E.S. ve H.K.’nin sorgulamalarını ardından adliyeye sevk edildiğini, bunlardan Y.S.’nin tutuklandığını, diğer 2 şüphelinin ise serbest bırakıldığını bildirdi.

  Bu arada intihar eden D.D.’nin Polatlı’da toprağa verildiği belirtilirken, dün öğle saatlerinde Sivrihisar ilçesine gelen D.D.’nin yakınları, serbest kalanlardan bir kişiye ait berber dükkanının camlarını kırdığı öğrenildi.

  Etiketler: cinsel istismar
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı