Ege Haberleri

EGE

  Tecavüze ağır ceza verilsin

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  27 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 26 Ocak 2011 - 21:07

  İzmir’de, gideceği yere götürme bahanesiyle kamyonetlerine aldıkları, üniversite öğrencisine tecavüz ettikleri iddia edilen iki kişiye 24’er yıl hapis istendi. Adliye önünde basın açıklaması yapan Kadın İnisiyatif Grubu, sanıklara en ağır cezayı istedi.

  EĞİTİM giderini karşılamak için Alsancak’ta barda çalışan üniversite öğrencisi E.E. (24), Hocazade Camisi karşısıdaki duraklarda İ.O.D. ile otobüs beklerken, bir araç yanaştı, iki kişi onları götürebileceklerini söyledi. İki genç araca bindi, iki kişi İ.O.D.’yi tartakladıktan sonra yola attı, inmeye çalışan E.E.’yi de, zorla kamyonette tutarak viyadüklerin altına götürdü.
  E.E.’yi dövüp defalarca tacavüz eden iki saldırgan, daha sonra yaşadıklarını polise anlatmaması için tehdit ederek bıraktı. Yarı baygın bulunan E.E.’nin anlattıkları ve aracın plaka bilgisinden yola çıkan polis, tecavüz zanlıları A.Y. (31) ile G.M.’yi (24) yakaladı. E.E. ile para karşılığında birlikte olmak için anlaştıklarını ileri süren iki zanlı, hastaneden tecavüz raporu gelince tutuklandı.
  Savcı, A.Y ve G.M hakkında, 24’er yıl hapis istemiyle dava açtı. İzmir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme heyeti, duruşmayla ilgili gizlilik kararı aldı, salona mağdur, sanıklarıla avukatların dışında kimse alınmadı.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı