Gündem Haberleri

  Tecavüzcüye yedi yıl istendi

  Hürriyet Haber
  06.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçen hafta bir doktorun muayenehanesinde sekreter olarak çalışan Z.B.'ye tecavüz ettiği iddia edilen Tayfun Gürsoy hakkında yedi yıl ağır hapis istemiyle dava açıldı.

  YENİBOSNA'da geçen hafta bir doktorun muayenehanesinde 34 yaşındaki Z.B.'ye tecavüz etmekle suçlanan 21 yaşındaki Tayfun Gürsoy önümüzdeki günlerde kızlık bozmak ve zorla ırza geçmek suçlarından Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

  Olay, Yıldırım Beyazıt Caddesi'ndeki bir dahiliye uzmanının muayenehanesinde bir hafta önce meydana gelmişti. Soğuk algınlığı şikayetiyle, Z.B.'nin yalnız olduğu muayenehaneye giden Tayfun Gürsoy, doktorun tatilde olduğunu öğrendi. Telefon etme bahanesiyle içeride kalan Gürsoy, yanında getirdiği bıçağı Z.B.'nin boynuna dayadı. Gürsoy, bıçak tehdidiyle Z.B.'ye defalarca tecavüz etti. Z.B.'nin ellerini ve kollarını bağladıktan sonra kaçan Tayfun Gürsoy, kaçarken muayenehanede düşürdüğü vesikalık fotoğrafı sayesinde olaydan dört gün sonra yakalandı. Bahçelievler Asayiş Şube ekiplerince sorgulanan Gürsoy, suçunu itiraf etti. Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na çıkarılan Tayfun Gürsoy, nöbetçi savcıya verdiği ifadede, ‘‘Yaklaşık on gündür selamlaşıyorduk. Konuşuyorduk. Kliniğe gittim. Biraz konuştuk. Sonra onun rızasıyla birlikte olduk. Ben ona tecavüz etmedim’’ dedi. Savcı tarafından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevkedilen Gürsoy, tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi. Bu arada, Adli Tabiblik tarafından hazırlanan raporda, Z.B.'nin bakire olmadığı ve vajinasında taze yırtıklar görüldüğü belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı