Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tecavüzcülere kurşun yağdı

  Hürriyet Haber
  22 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 22 Mart 1999 - 00:01

  Üsküdar - Gümrük memuru Meded Yüce (26), 16 yaşındaki akli dengesi bozuk kızkardeşini kaçırarak tecavüz eden 4 kişiyi, adliye çıkışında kurşun yağmuruna tuttu. Yüce, Kenan Vodina ve Alaattin Ekiz'i ayağından, Vahdettin Güneş'i de karnından yaraladıktan sonra polise teslim oldu.

  Üç gün önce Maltepe'deki evinden Ümraniye'deki ağabeyine gitmek üzere ayrılan S.Y, Güzelbahçe'de otobüs beklerken plakası belirlenemeyen bir taksiye bindi. Taksici tarafından Samandıra'da bir eve götürülen genç kız üç gün boyunca dört saldırganın tecavüzüne uğradı. Saldırganlar daha sonra S.Y.'yi Üsküdar'de bir sokakta bırakıp kaçtı.

  Polisin araştırması sonucu, taksi şoförü Alaattin Ekiz, Tuzla Tersanesi'nde işçi olarak çalışan Köksal Coşkun, Vahdettin Güneş ve elektrikçi Kenan Vodina gözaltına alındı. Sorguları tamamlanan sanıklardan Ekiz ve Vodina sevkedildikleri mahkeme tarafından tutuklandı. Coşkun ve Güneş serbest bırakıldı.

  Sanıklar saat 18.30'da adliyeden çıkartılırken kurşun yağmuruyla karşılaştı. El yapımı 9 milimetre tabancayla 7 kez ateş eden Yüce, Kenan Vodina (36) ve Alaattin Ekiz'i (28) ayağından, Vahdettin Güneş'i (39) de karnından yaraladı. Yüce, daha sonra polise teslim oldu. Ambulansla Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırılan Ekiz ile Vodina'nın durumunun iyi olduğu Güneş'in ise hayati tehlikeyi atlatamadığı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı