Tecavüzcü kocasının arkasında duracak

Birce BORA-LONDRA
14.09.2015 - 17:13 | Son Güncelleme:

Birleşik Krallık Ordusu’nda Yüzbaşı olarak görev yapan 29 yaşındaki Daniel Howard, nişanlısının evinde misafir olan bir kadına tecavüz ettiği gerekçesi ile 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Howard ile tecavüz davası devam ederken evlenen April Broadgate, geçen yıl Şubat ayında “kendisi yan odada uyurken” gerçekleştiği iddia edilen tecavüze inanmadığını ve kocasının arkasında olduğunu söyledi.

Teesside Kraliyet Mahkemesi’nde görülen davada Howard “Davacı ile arasında hiç bir şey geçmediğini ve kadının üzerinde DNA’sının bulunmasının tek nedeninin bir keresinde onunla aynı seks oyuncağını kullanmış olmaları olduğunu” söylemişti.

Geçmişte Afganistan’da da görev yapmış olan yüzbaşıyı 7 yıl hapis cezasına çarptıran yargıç Andrew Sutcliffe kararını açıkladıktan sonra yaptığı konuşmada yaşananların hesaplanmış bir suç olduğunu ve zanlının suçlamaları yalanlarken ortaya attığı iddiaların kurbanına daha da büyük bir acı yaşattığını dile getirdi.

Yargıç, kararın açıklanmasının ardından Howard’ı kısa süreliğine kefaletle serbest bıraktı ve ona hapse girmeden önce karısına veda edebilmesi için “merhamet gösterdiğini” söyledi.

Tecavüzcü kocasının arkasında duracak

İsmi basına açıklanmayan tecavüz kurbanı Daniel Howard ve April Broadgate’in evine konuk olduğu bir gece misafir odasında uyurken Howard’ın odasına gelip ona tecavüz ettiğini ve onu “Yaşananları April’a söylememesi” konusunda uyardığını söylemişti.

Tecavüz kurbanı kadın, olaydan sonraki sabah önce erkek arkadaşını ve bir tecavüz yardım hattını aramış sonra da doğruca hastaneye giderek tecavüz muayenesinden geçmişti.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı