Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tecavüzcü babanın kafasını kesti

  Birce BORA / LONDRA
  17 Haziran 2013 - 13:25Son Güncelleme : 17 Haziran 2013 - 13:25

  Papua Yeni Gine’de 18 yaşında bir kız kendisine tecavüz eden babasını öldürüp kafasını kesti.

  Polis kızı tutuklamaya çalışınca, adamın başına geleni hakettiğine inanan köy halkı kızın kulübesinin etrafını sardı ve onu polise telsim etmeyi reddetti.

  Ülkenin batısındaki kırsal alanda bulunan Rang köyünde gerçekleşen olayın adından köyün rahibi Lucas Kumi, genç kızın yargılanmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

  Kumi, "Genç kız bizim bölgesel liderlerimize ve köy halkına, kendisine tecavüz eden babasını öldürdüğünü söyledi. Biz de gidip bakınca başsız cesedi gördük’’ dedi.

   Yerel Post Courier gazetesine konuşan rahip, 40’lı yaşlarında olan babanın karısı ve diğer çocukları bir akrabalarını ziyaret etmek için dışarı çıktıklarında kızına tecavüz ettiğini söyledi.

  Kumi, "Adam bütün gece kıza tecavüz etmiş. Sabah da bunu tekrarlamaya kalkınca, genç kız bir ot bıçağı alıp adamın kafasını kesmiş" dedi.

  Rahip, "Toplum olarak kızın bizim aramızda yaşamaya devam etmesi gerektiğine çünkü babasının ölmeyi hakettiğine karar verdik. O, yaptıklarını babasının kabul edilemez hareketi yüzünden geçirdiği bir travma ile yaptı. Bu nedenle toplumda bizlerle kalmaya hakkı var" dedi.

  Köyün, tecavüzcü baba için bir cenaze töreni yapmayı da reddettiği ve adamın yetkililer tarafından gömüldüğü açıklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı